Ohlasy

 

Ohlasy na náš muzikál:

 • Alena Knittlová: Fantastické představení. Dokázat něco takového nemá konkurenci, obdobu. Ani nevím, jak to napsat. Všem velký dík.
 • Štěpánka BřezinováDobrý den, pani ředitelko.Asi to bude trošku ohrané, ale smekám před Vámi a celé ZUŠ - měla jsem možnost v záři vidět muzikál a prostě BOMBA! Takové práce..Uff.. Ale měla jsem pocit, že nejsem někde v 'malém' jičínském divadle, ale na skoroprofi představení v Praze. Nádherný zážitek! Ta společná práce tam byla neskutečně vidět. Tím, že jsem hrála divadlo, tak má člověk trošku představu, co se za tím vším skrývá a upřímně mi během představení kolikrát 'padala brada.' Díky! :-)
 • skladatel Otakar Kovář: Vážený muzikálový soubore, stojíte před událostí, která nemá v historii ZUŠ obdoby. Troufám si říci, že ještě žádné škole se nepovedl udělat projekt takového rozsahu, na jakém se podílíte. Jsem rád, že jsem se mohl i já podílet hudbou na tomto projektu a vím, že možnost, jaká se Vám naskytla, se nepodaří zrealizovat ani na konzervatořích v České republice. Toto vše vzniklo především díky vedení Vaší školy, které Vám mohou všichni závidět. Těším se na Vaše produkce a věřte, že jste účastníky historické události. S úctou Váš Ota Kovář
 • Eliška Másnicová: Přijít pozdě na zkoušku je dobrý v tom, že když se nechceš cpát přes celý orchestr na svý místo, máš konečně šanci to vidět jako divák. Pokaždé když hrál orchestr, měla jsem husinu a cítím obrovskou pokoru ke každému a hrdost za každého človíčka, protože když si vzpomenu na naše začátky před dvěma lety a srovnám je s tím, co jsem dneska viděla, je to vážně neskutečné. Vidím za tím tolik práce a úsilí a doufám, že každý kdo to uvidí, bude cítit to samé co já dnes. Dál to neumím popsat slovy , ale kupuj lupeny, dokud ještě jsou, protože tohle za to stojí. 
 • Mária Pátková: Měla jsem to štěstí vidět zkoušku a měla jsem husí kůži, tekly mi slzy dojetím. To vystoupení bylo spojení úžasných výkonů hudebních, tanečních, pěveckých, baletních, hereckých... Dětičky od těch nejmenších a roztomilých, pak větší a sehrané skupiny, přenádherné baletky, zpěváci, sbor, Netrafolka a do toho ten orchestr plný dětí! Spousta nových přátelství...A kulisy, kostýmy, zvukaři, pedagogové se svatou trpělivostí. Děkuji všem pedagogům za množství svého volného času, který věnovali dobrovolně dětem. Děkuji dětem, že jsou všechny tak úžasné...Moc se těšíme na vystoupení. Víte, já jsem dnes z té zkoušky přišla úplně euforická a mám toho plnou hlavu, musela jsem to napsat. Jsem ráda, že moje dcera má tu čest být součástí něčeho tak krásného. Tak díky.
 • scénáristka Martina KomárkováMilí a vážení ... Do dneška jsem si myslela, že jestli aspoň vůbec něco jakž takž umím, je to psaní. Omyl - neumím. Strašně moc chci vám všem, kdo jste stvořili muzikál, poděkovat a uklonit se až k zemi... a snad prvně v životě tápu, jak mám to, co chci, napsat. A došlo mě proč: Nikdy jsem necítila takovou pokoru, takový úžas, takový obdiv jako teď, když čím dál víc vnímám, jak mimořádné je to, co jste udělali. Takže rozechvěle a postupně:
  Milá Jarko. Od samého počátku jsi věřila, že všichni společně dokážete "nemožné". Neochvějně a neústupně jsi stála za svým přesvědčením a strhla všechny s sebou a kdyby došlo k problémům a pochybnostem, jsem si jistá, že bys každého podržela. Nejen že jsi měla kromě "normálního ředitelování" na starost celý orchestr - už to je pro mě nepochopitelné, jak jsi to mohla zvládat. Jenže ty jsi kromě toho ještě sháněla sponzory, musela s nimi trávit čas, zajišťovala propagaci, na vše dohlížela - jak to může být v silách jednoho člověka??? Jarko, bez tebe by to nešlo.
  Milá Erno. Přišla jsi náhle jako spadlá z nebe do neznámého prostředí, mezi neznámé lidi a milion dětí, které jsi od té chvíle měla na starost. Nebyl čas na oťukávání, nebyl čas na postupné poznávání - jednoho dne jsi vstoupila, získala autoritu a začala. Neumím si ani představit, jak náročné to muselo být. A to tě teprve čekala nekonečná práce na muzikálu... To si už vůbec si neumím představit, jak je možné zvládnout celou choreografii, režírovat, věnovat se detailně každému z více než stovky účinkujících a dosáhnout tak fenomenálního výsledku... Erno, bez tebe by to nešlo.
  Vážení pedagogové. Setsakra si uvědomuji, kolik úsilí, péče i citu stojí za výkony vašich žáků. Diváci budou dojatí a unešení z toho, jak úžasné výkony vaši žáci předvádějí. Jste to vy, kdo jste své žáky dovedli až sem. A sami zůstáváte tak nějak v pozadí, přesto že právě vám náleží dlouhý standing ovation... Vážení pedagogové, bez vás by to nešlo.
  Vážení a milí účinkující, vy na jevišti, vy v orchestru... Před vámi se obzvlášť hluboko skláním. Brala bych vás jako děti, malé či odrostlé - dokud jsem vás nezažila při procesu tvorby, při vašem nasazení, předvedení vašeho talentu, prostě při tom, kdy jste náhle nebyli dětmi, ale ryzími dospělými profesionály. Jsem si jistá, že to, co jste se ne "jenom" naučili, ale co jste si prožili za tu dlouhou dobu zkoušení, ve vás zůstane navždy jako opora v různých životních peripetiích. Protože si bezpochyby uvědomujete , že jste každý z vás nenahraditelný, každý svým umem a osobností jedinečný a pospolu skládáte celek, který fakt stojí za to. Vážení a milí účinkující, bez vás by to nešlo...
  Jste všichni skvělí, jen proto mohlo vzniknout skvělé dílo. Jsem šťastná a vděčná, že jsem se směla trochu podílet na něčem tak krásném a smysluplném. Nebudu zastírat, že jsem z vás všech dojatá, a tak končím :-)
  Děkuju vám. Martina Komárková
 • Hana KleistnerováDobrý večer paní Komárková, myslím na Vás na všechny a píši. Po dlouhém úsilí by se měl dostavit ten fajnový pocit štěstí a blaha, že za něco stojíme a naše priority mají váhu, nejsou marnivé ani marné a posouváme si své hranice umění a výběr společnosti ve které chceme žít. Píši Vám, ale mluvím ke všem, kteří se podíleli, netrvám na provedení bez chyby, jsem vděčný divák, považuji totiž cestu za nejdůležitější část. Buďte na sebe v příštích dnech hrdí, ve zdraví se scházejte a ve vyčerpávajících dnech se zkuste radovat a užívat ten nepřenosný a fotem nezachytitelný prožitek z vykonaného. Hodně štěstí Vám přeje Hanka Kleistnerová
 • Jitka Tománková: Vážená paní ředitelko Komárková,dnes 17. 5. žáci a vyučující 1. stupně navštívili dlouho očekávaný muzikál Eliška K. Smiřická. Chci Vám poděkovat za krásný zážitek, který jste tímto představením nám všem připravili. Oceňujeme náročnou přípravu, která předcházela Vašemu úžasnému výsledku. Také si vážíme nekonečné trpělivosti, kterou jste museli všichni zúčastnění v průběhu příprav prokázat. Děkujeme a přejeme Vám krásné dny s Vaším muzikálem. Jitka Tománková, vedoucí učitelka za 1. stupeň, ZŠ Železnická, Jičín
 • Ladislav Mlejnecký: Pani ředitelko Komárková. Dnes jsme se s polu setkali na premiéře muzikálu Elišky Smiřické. Čekal jsem, že to budete mít vypilované,ale to co jsem viděl je nádhera. Smekám klobouk před vámi všemi i jak jste řikali na představení dětmi,který opravdu podali výkon nad jejími momentálními možnostmi.
 • Marie Javůrková: Vazená paní ředitelko, písi Vám hned "za tepla". Jsem plná dojmů z dnešní návstěvy muzikálu. Odvedli jste všichni pořádný kus práce a já si Vás za to nesmírně vážím. Jsem pyšná, že moje děti studují na škole, která je plná profíků a lidí, kteří umí dělat svoji práci a dělají ji srdcem. Moc Vám děkuji za úžasný zážitek a přeji Vám i dětem mnoho dalších úspěchů u nás i v zahraničí, štěstí a zlomte vaz při dalších vystoupeních. Bez Vás by to nešlo!
 • Věra Dejmková: Muzikál byl nádherný a velice oceňuji tu dlouhou a náročnou práci Vás všech během těch dvou let!!!! Paní ředitelko, moc moc ještě jednou blahopřeji k tak excelentním výkonu jakým byl včerejší muzikál...byl opravdu světový!!!
 • Blanka Bihelerová: Děkujeme, výsledek předčil očekávání, tak zase máme na co vzpomínat,bylo to boží!
 • Hana KrásenskáA já děkuji za výjimečný zážitek.
 • Eva Zatloukalováskutečně výjimečné, těším se na ještě jednou ve středu
 • Vojtěch Tichý: To, co jsem zažil dnes se opravdu nemůže rovnat ničemu, čeho jsem doteď dosáhl. Vyhrál jsem mistrovství České Republiky, ano, ale co to je proti muzikálu? Proto říkám bravo, děkuji! Tímto chci poděkovat každému, který se na tvorbě tak úchvatného díla jakkoliv přičinil. Díky tobě, orchestře, za to, že můžu být tvou součástí a Vám, všem hercům, kteří do své role dávají vše. Ač někdy drsně(že ano, Paní dirigentko? :-) ) ,tak to stálo za to. Díky za to, že do svého životopisu mohu napsat, že jsem byl součástí muzikálu Eliška Kateřina Smiřická. Věřte, že to udělám s hrdostí. Ještě jednou díky!
 • Darina Stránská: Můžu říci,že dnes jsme si to všichni opravdu užili,jak se má!! Ta práce stála určite za to a jsem ráda i já, že si v takovémto muzikálu můžu zahrát a vychutnat si tu skvělou atmosféru !!
 • Pavel Krčmárik: Asi takhle. Byli jste všichni úžasní. Ještě chvíli a budu brečet jak paní ředitelka.
 • Ivana Šimůnková: Bylo to skvělé. Bylo to úchvatné. Byl to obrovský zážitek.
 • Kateřina Eliášová: Myslím,že byste mohli uspořádat výstavu,Viktorka už dva obrázky dala milovane Elišce a doma už se nám to také kupí,teď kreslila sebe, Elišku s Jiříkem,dortem,císařem,prý mají svatbu :) a dneska nechala ještě zahrát pro všechny písničku na rádiu Signál,úplně tím žije :)
 • Dana Vosátková: Vážená paní ředitelko, chtěla bych vám poděkovat za úžasný zážitek...od začátku do konce jsme sledovali muzikál se zatajeným dechem..bylo to opravdu famózní a ty roky dřiny se určitě vyplatily, na slzicky a spousta stráveného času se brzo zapomene..teď si zaslouženě užíváte ovace a já pevně věřím a doufám, že tento krásný pocit bude moci zažít co nejvíc lidiček a vy budete rozdávat radost a krásný kulturní zážitek i v dalších městech. Jsem nesmírně ráda, že má dcerka Maruška je také součástí takto úžasného souboru. Přeji vám a všem účinkujícím hodně spokojených diváků.
 • Jarmila Makovičková: Milá paní ředitelko Jarko, v neděli jsem byla s paní Danou Němcovou na vašem představení a smekám před vámi. Děti byly opravdu vynikající, jak dokázaly ztvárnit i výrazově a pohybově postavu jsem tedy doslova "čuměla". Klidně bych si dala podobný muzikál každý rok, ale to bys asi ani po dětech nemohla chtít, ale nám, posluchačům a divákům by se to moc líbilo. Doufám, že muzikál ještě někde "prodáte". Ještě jednou díky za zážitek, bylo to perfektní, všem velký dík!!!
 • Magda Velešovská: Dobrý večer paní ředitelko, dnes jsem konečně navštívila divadlo a byla se kouknout na muzikál a byl jednoznačně skvělý, nelituju toho,že jsem šla i slzička ukápla, byli jste všichni skvělí, mrzí mě, že i já jsem nemohla vystupovat, já jsem mohla, ve sboru, ale odstoupila jsem kvůli času a mrzí mě to, přeji vám hodně dalších úspěchů s muzikálem, jen tak dál! Děkuji za příjemně strávený večer!
 • Dana Němcová: Dva a půl roku dřiny, pilování, odříkání se, důvěry, pochopení, nadějí - nepochopí, kdo nezhlédl - veliké díky všem ze ZUŠky v Jičíně a jejich Elišce Smiřické. Hluboce se skláním před paní ředitelkou! Připravili jste mi nezapomenutelný zážitek! Děkuji!
 • Alena Hlozeková: V sobotu jsme zažili krásný zážitek a viděli muzikál Kateřina Eliška Smiřická. Moc se nám to líbilo a je to kus odvedene práce celé ZUŠ Jičín. I slza nám ukápla a jsem pyšná že mám dceru Klárku v pěvecké sboru. Všem Velké poděkování za úžasné představení!
 • Petr Drahoňovský: A kdybyste věděli, jak blbě se hraje na tubu, když se stáhne krk a derou se slzy do očí! Byli jste fakt všici skvělý!
 • Petr Jirotka: Jen tak dále! Celý vývoj k finále jsem sledoval s napětím a zvědavostí. Děkuji za pěkný zážitek a jsem tomu moc rád! Gratuluji, paní ředitelko!
 • Iva Podzimková: Maturitní oslavy zakončeny dneska na muzikálu jičínské ZUŠky. Před dvěma lety jsem byla u jeho zrodu, tenkrát jsem nevěřila, že by se s něčím takovým dalo "vylézt". Dneska mě to upřímně překvapilo. Přes sto dětí nepředvedlo besídku, ale umělecký výkon. Smekám. Brilantní Dominika Forbelská nedala jediný tón vedle a vypadala jako anděl Úžasný herecký výkon od všech. Nasmála jsem se u fórků v průběhu a konec obrečela. Děkuji!
 • Pavlína Těšínská: Skvělé, úžasné, nezapomenutelné! Opravdu velký kulturní zážitek! Fandím Vám!
 • Jaroslava Zahalková: Super,super!!!!!!
 • Jana Zikmundová: Dokonalý!!!
 • Jana Ullrichová: Úžasný výkon, klobouk dolů, bylo to nádherné!
 • Otakara Kovář, skladatel muzikálu EKS: Milí muzikálový kolegové, díky za krásný zážitek z Vašich představení, na kterých jsem mohl být. Bohužel, již v pondělí ráno jsem musel být na zkoušce v divadle, takže jsem musel, ač nerad odjet. Za 40 let hudební produkce jsem nezažil takové zhodnocení práce od diváků jako u Vás a vůbec jsem se tomu nedivil. Jste úžasná skupina lidí, kteří porostou a s Vámi porostou i hudební a herecké výkony. Za 5 let budete mít symfonický orchestr, který bude moci hrát i velmi náročné skladby a na to se moc těším.Troufám si říci, že jsem měl ten nejkrásnější víkend v životě a strašně moc se těším na další spolupráci. Váš Ota Kovář
  PS: A Tobě paní ředitelko hodně sil. Myslim si, že jsi jí teď dostala na roky dopředu.
 • Daniela Salayová: Chtěla jsem vám všem moc pogratulovat za včerejší představení. Nevěřila bych, jak moc poutavé, dojemné a plné energie může být takové představení. Kam se hrabou dospělí!! Tím, že jsem mimo dění v Sobotce, nedovedla jsem si představit, jaký muzikál vlastně bude. Ale předčilo to všechna má očekávání a hluboce před vámi všemi smekám. Dát dohromady tolik dětí, chce už fakt nadpřirozenou dávku energie. Včera jsem byla dojatá a tekly mi slzy... Byla jsem na naše děti hrozně hrdá. Bylo to tak emotivní a krásně zahrané a zazpívané a zatančené, že ani nemám slov. Nejde to vyjádřit. Vážím si vás!
 • Jaroslava Kučerová: To byl nezapomenutelný zážitek, předvedli jste krásný výkon, vám všem děkujeme. Patří vám obdiv.
 • Kateřina Rychterová: Krásný to bylo, děkujeme!
 • Olga Křelinová: Díky za dnešní nádherný zážitek s muzikálem. To se opravdu povedlo.
 • Milada Havelková: Tak nádherný muzikál jsem opravdu neviděla a to něco pamatuji. Byl to zážitek na který nezapomenu, kdyby to bylo možné, chtěla bych to vidět ještě jednou.Oceňuji nesmírné úsilí všech, hlavně paní ředitelky. Odvedli jste skvělou práci, opravdu úžasné!!!
 • Lubomír Dlouhý: Nádhera - gratuluji (škoda, že jsem musel do Číny). Doufám, že s tím přijedete do Liberce!
 • Kateřina Kabelová: Dobrý den, paní ředitelko.Ve čtvrtek jsem se zúčastnila Vašeho muzikálu a jediné, co na to můžu říct, je to...že se na to nic říct nedá. Není slov, jak bych muzikál popsala a ta, jako fantastické, nádherné, kouzelné mají na to malý význam. Při představení jsem se držela, aby mi vydržely oči suché, ale pár slziček mi stejně ukáplo. Obrovsky smekám před Vámi, celým symfonickým orchestrem, učiteli a hlavně před solisty. Protože udržet si rovný, hladký a čistý tón před publikem není žádná sranda, ale opravdu už profesionální výkon. Muzikál mě tak zaujal, že když se mi naskytla příležitost jít na něj znovu v pondělí, šla jsem a opět skvělé i toto obsazení a celkový muzikál. Je to nádherný kus práce a opravdu jsem z toho nadšená!!!
 • Radomír Říha: Také děkuji moc, užil jsem si to dosyta a věřím, že brzy budeme opět pokračovat! ..teď si dáme zaslouženou pauzu... :)
 • Marcela Havelková: Nádhera, všichni jste byli úžasní..
 • Vladimíra Matušková: Skvělý tým muzikantů, zpěváků, tanečníků...úžasná práce. Velký dík za super zážitek všem -:)
 • Lenka Dědečková: Skvělý a nezapomenutelný zážitek hudební i divadelní, díky moc. Můj velký obdiv patří celému orchestru a všem účinkujícím dětem, dospívajícím i dospělým. A hurá do světa...
 • Štěpánka Matějková: Krásný, krásný, krasný .... je za tím vidět spousty práce a dřiny .... velký obdiv celému týmu a hlavně tobě, paní ředitelko.... super. Šikovné dětičky tam máš, velká gratulace!
 • Monika VitvarováBylo to baaaaaaajo!!!!!!Moc díky za skvělý zážitek.
 • Marek Vondrák: Milí muzikálníci, přeji vám báječnou derniéru tohoto maratónu a nekončící potlesk ve stoje. Klobouk dolů!
 • Simona Hučíková: Byli jsme na dnešním muzikálu a musím říct,že je užasné když hudební škola zrealizuje tak náročnou akci,díky tomu je i veliké potěšení pro mnoho lidí.Bezvadný nápad!
 • Oldřich Suchoradský: Paní ředitelko, děkuji Vám a všem lidem kolem Vás, ale zvláště aktivně účinkujícím žákům, za nacvičení a představení muzikálu. Viděl jsem ho jenom na YouTube, ale i tak to byl zážitek. Mám až tady v Hradci nadšené ohlasy přímých účastníků. Velmi mne potěšilo, že i dnes se dá nacvičit s dětmi takové vynikající dílko. Nominoval bych to na kulturní událost města Jičína roku 2016.
 • Barbora Řeháčková Swinx: Milá Jaruško, Jaroslavo Komárková, nenacházím slova, která by mohla vystihnout můj obdiv, radost, hrdost, nadšení, úctu k práci a velkému dílu, které jsem včera měla možnost vidět ve svém rodném městě Jičíně. Byl to ÚŽASNÝ zážitek. Moc, moc, moc děkujiHonily se mi hlavou vzpomínky na dětství, na LŠU pak ZUŠ, kde jsi mě korepetovala při mém vrzání na housličky. Vzpomínala jsem na Evu Černochovou a Jičíňáček a na to, jak jsem jako malá holka na stejném pódiu počítala, mezi kterými sufitami stojím a ze které strany nastupuji na pódium. Včera jsem nemohla uvěřit tomu, že vidím děti svých spolužáků a kamarádů. Čas tak letí. Vaše dílo je neuvěřitelné a děti neskuteční, ostřílení PROFÍCIKlobouk dolů!!!!!!!!!!!!️ Přeji všem, hodně šťestí, radosti, lásky a nikdy a v ničem neutuchající STANDING OVATION. Od včerejška mi zní v hlavě píseň, kterou nazpívala paní Hana Hegerová - Bože můj, Já chci zpět. Jsem dojatá a hrdá na to, že jsem z Jičína. Jaru, ty nemáš za co děkovat. Obdivuji tě. Máš v sobě dračí sílu bojovat, ochraňovat a vítězit. Motivovat, nadchnout, překonávat hranice, ale tím správným směrem. Nééé strach, nééé respekt a odevzdání. Je to láska, nadšení, touha, radost, která VÁS vedla. Tak by to mělo být ve všem. Jenže v kumštu jevištním se to nejvíc pozná a nedá se to opravit. Je to jen jednou a pak třeba už nikdy nic.......Když se to nepovede. Máš srdce na dlani a o to zranitelnější. V rozjetém vlaku, už spoustu věcí bereš jako samozřejmost, ale tohle je zázrak. Moc se omlouvám, ale jsem cíťa a celý den na VÁS všechny myslím i na rodiče. Prostě na všechny, kteří podporovali celý projekt. Na děti, které jsou smutné, že je konec. Znám to. S Jičíňáčkem jsme za totality jezdili do Německa, Anglie. Prostě zázraky pro dítě. A nikdy jsem se po návratu nedokázala rychle zařadit do reality. Asi mi kus dětské duše zůstává do dnes, protože jsem ten smutek včera cítila. Děkuji všem za krásný zážitek, tam, kde je srdíčko, tam je to vždycky poznat. A Jarko, ty máš srdce, kam se vejde celý svět! Děkuji, i za to, že jsem si uvědomila, jak moc miluji domov a rodné město. Lidé si všeobecně řîkají málo krásných věcí a taky se málo chválí a pěstuje se pocit konkurence. Já ale věřím, že každý má svůj úkol a poslání a pro každého je na ZEMI místo. Možná je to klišé, ale jen Láska a otevřené srdce může lámat skály. Prostě pořád pohádkám věřím a nikdy nepřestanu
 • Roman Mareš: Ahoj Jaruško. Zdravím tě ze ZŠ Husova. S odstupem času od vašeho posledního představení muzikálu o Elišce Smiřické musím vyjádřit obrovský obdiv nad tvou prací, prací tvých učitelů a hlavně šikovných žáků tvé školy. Nedá se slovy popsat, jak mě představení oslovilo. Nečekal jsem to, že to bude tak vynikající. A hlavně přístupné žákům, neboť i naši žáci se některých představení účastnili. Vůbec nejsem hudebník, umění moc nerozumím, ale toto mě oslovilo. Děkuji ti ještě jednou za mimořádný zážitek a také za naše žáky, které učíte v ZUŠ tomu správnému umění! Měj se hezky, ať se daří a přeji mnoho dalších hezkých představení a nových nápadů. Roman Mareš, ZŠ Husova, Jičín. 
 • Jitka Votýpková: Vážená paní ředitelko. To tu ještě nebylo !!!!!!!!!!!! Středeční večer je pro mne nezapomenutelný. Velice Vám děkuji za úžasný zážitek z přenádherného muzikálu "Eliška ........"Vím , co obnáší práce s dětmi, proto před Vámi hluboko smekám pomyslný kloubouk. Chci poděkovat nejen Vám, ale všem učitelům a samozřejmě všem mladým i malým účinkujícím....... Obdivuji Vás, a přemýšlím, kde stále berete tolik energie.  Mě někdy připadá, že já už žádnou nemám  :-(  ...... (teď už mám před sebou velký vzor ..)  Přeji Vám , ale také vám ostatním, hodně tvůrčích nápadů a štěstí při jejich realizaci.
 • Jaroslav Veselý: Inscenace potěšila, díky moc, MOC!  Gratulace velká, odměnou byla klaka i skandování dětí!!! :-) Prima.
 • Gabriela Fejtková: Muzikál se nám móóóóóóc líbil, muselo tě to, paní ředitelko, stát hodně nervů, ale stálo to opravdu za to. Mamka byla v úterý, samozřejmě byli s taťkou také unešeni, mám ti od nich vyřídit hlubokou poklonu. Člověk by nevěřil co z těch dětí můžeme vymáčknout. Opravdu moc krásný, děkujeme všichni za zážitek!
 • Gabriela Cardalová: Milá paní Komárková, záměrně Vás neoslovuji "paní ředitelko" a to z prostého důvodu, jste pro mne neskutečně obrovským člověkem! Od neděle, kdy jsem byla na představení, ve mně doznívájí nádherné pocity z muzikálu. Bohužel pro mne jsem téměř celé představení probulela, byla jsem neskutečně dojatá, pyšná a unešená! Je mi jasné, že Vám chodí celá řada podobných mailů, ale nedá mi svědomí Vám nepoděkovat a nevyjádřit obdiv. Smekám před Vámi a to myslím naprosto upřímně! Díky Vám jsem měla možnost zažít chvíle totální euforie a štěstí, na syna jsem ještě pyšnější, než jsem byla a jsem neskonale šťastná, že dostal šanci být součástí tohoto ojedinělého a úžasného projektu. Jen pevně doufám, že tímto nekončíte a budete svým uměním i nadále naplňovat další nadšené diváky. Užijte si derniéru, nechť Vás potlesk a slzy diváků nabijí pozitivní energií. Ještě jednou děkuji za příležitost pro Michaela, je nadšený, má sebevědomí výše a je opravdu šťastný. A když je šťastné dítě... však víte.
 • Jan Jiterský: Nebylo by místo trianglisty? Také umím číst noty, tak bych je mohl někomu obracet! :) Znovu a znovu velký respekt a uznání. Vaše narozené "mimiminko", přestože není dokonalé a porod byl hodně dlouhý a jistě bolestivý, je prostě k umilování! Při jeho výchově buďte hodně trpěliví, láskyplní a zároveň pečliví a důslední a vězte, že vám bude dělat velké radosti. Ano, přijdou i starosti a možná časem i námluvy s nějakým jiným "životním" partnerem a následně odchod "z domova". Ale to musíme jako rodiče zvládnout a se slzami v očích dát svému dítěti možnost zažít nový a hlavně svůj vlastní život. Přeji všem, aby plnými doušky přijímali zasloužená slova uznání a s lehkostí přeslechli případnou kritiku (takový je prostě člověk, tomu se nedá vyhnout)!
 • Pavel Podobský: Docela se těším na střih ze tří kamer. Tam, doufám, diváci budou ukáznění a nebudou hlučet, jako dnes ti prckové. Jinak jsem dnes potkal sousedku a ona mi vyprávěla, jaké se šíří po městě ohlasy na muzikál a jak moc se těší až sama půjde. No, jste slavní :) ! Jsem rád, že Vás tady v Jičíně máme.
 • Šárka a Marcel Novotných: Vážená paní ředitelko, dovolte, abychom Vám, Vašim kolegům i Vašim žákům pogratulovali k velice úspěšnému uvedení muzikálu Eliška Kateřina Smiřická. Jsme pochopitelně pyšní, že náš syn hraje ve Vašem orchestru. Ale jsme i náležitě hrdí na to, že jsme se stali partnery Vašeho velkolepého projektu. Již po Vánočním koncertu Vašeho symfonického orchestru nám bylo zřejmé, že společně dokážete velké věci. Nyní, po uvedeném nastudování, jsme se jen v našich domněnkách utvrdili.Několikrát jsem z Vašich úst při děkování Vašim kolegům zaslechla, že to nemají s Vámi jednoduché. To nedokáži posoudit, ale uvědomila jsem si při tom, že kdykoliv přijdu do Vaší školy a kohokoliv z učitelského sboru potkám, je milý, vstřícný, dobře naladěný! Zřejmě i proto má muzikál tak skvělou odezvu.Věřím, že jak se bude šířit sláva muzikálu za hranice našeho Jičína, přijdou i nabídky na další účinkování. Děkujeme za neuvěřitelný zážitek a přejeme vám všem hodně síly do další práce!
 • Miroslav Kazda: Myslím, že se jednalo o ojedinělé dílo nejenom v České republice, ale možná i v Evropě.Velice příjemně mě překvapily úžasné výkony žákyň a žáků Tvojí základní umělecké školy. Vím, že je to především obrovská zásluha Tvoje, pedagogů, všech zaměstnanců školy a řady dalších, kteří se na muzikálu podíleli. Pro mě bylo i velké překvapení, když jsem na závěr, kdy měl na jeviště přijít orchestr, očekával, vzhledem k předvedenému výkonu, že přijdou zkušení muzikanti = vyučující. A k mému velkému překvapení orchestr z větší části tvořili žáčci od těch nejmenších až po ty zkušené.Vážím si i toho, že do tohoto úspěšného projektu byly  zapojeny všechny obory školy, zkrátka, že muzikálem žila celá „ZUŠka“.Dle mého názoru je největším poděkováním vystupujícím zájem publika. A to vám v průběhu celého týdne rozhodně nechybělo. A to myslím potěší.Děkuji všem vystupujícím i orchestru za jejich úžasné výkony. Myslím, že město Jičín bude na tuto akci ještě dlouho vzpomínat! 
 • Ondřej Březovský: Celý týden si broukám písničky z muzikálu, hlavně tu, když kníže tancuje s písařem :)
 • Pavel Žur (ředitel divadla v Jablonci nad Nisou): Hezký den - bylo to úžasný, ja jsem si to užil - ještě jednou klobouk dolů - jste vyborní !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Něco na podzim vymyslime, jestli budete chtit :).
 • Marie Kopáčková: Jaruš,chci Vám všem poděkovat za perfektní práci s dětmi.Myslím si,že divadlo nadchlo všechny diváky a lepší propagace Vaší školy snad neexistuje. Můžeš si zazpívat: "Ted královnou jsem Já...........at se Vám daří!
 • Svatava Odlová: Milá paní ředitelko! Konecne jsem se dostala k tomu. abych ti poděkovala, že jsi mi umožnila zhlédnout neskutečně krásné představení dětí i učitelů Tvé školy! Zaslzela jsem si. Tak velký ansámbl ukocírovat po 2 roky a s takovým uspěchem - klobouk dolů! Naprosto jsem rozuměla tvým slovům na posledním vystoupení, když jsi ríkala, že už toho máš plné zuby :). 
 • Kateřina Bičíková: Jarko, gratuluji k celému muzikálu. Jsi výborná tažná síla :) a věřím, že jste si to užili! Moooc vám to přeji!
 • Zdeněk Procházka: Dnes jsem zažil něco fantastického! Asi si koupím klobouk, abych mohl před Tebou, paní ředitelko, smeknout!
 • Hana a František Matuškovi: Poprvé jsme viděli muzikál naživo a je to pro nás nezapomenutelný zážitek! Byly to užasné výkony od všech účinkujících, hlavně od těch malých. Uvědomujeme si stále víc, co to staálo úsilí a volného času především paní ředitelce, ale výsledek té práce je perfektní! 
 • Emil a Marie Šimkovi: Velmi děkujeme za to, že jsme mohli zhlédnout tak úžasné představení. Obdivujeme všechny, kdo se na tom podíleli a především výkony těch dětí! Byl to skutečně moc hezký zážitek!
 • Kateřina Hušková: Byl to úžasný, skvělý a profesionáůní výkon! Moc děkuji za silný zážitek!

  Ohlasy na náš muzikál:

  • Alena Knittlová: Fantastické představení. Dokázat něco takového nemá konkurenci, obdobu. Ani nevím, jak to napsat. Všem velký dík.
  • Štěpánka BřezinováDobrý den, pani ředitelko.Asi to bude trošku ohrané, ale smekám před Vámi a celé ZUŠ - měla jsem možnost v záři vidět muzikál a prostě BOMBA! Takové práce..Uff.. Ale měla jsem pocit, že nejsem někde v 'malém' jičínském divadle, ale na skoroprofi představení v Praze. Nádherný zážitek! Ta společná práce tam byla neskutečně vidět. Tím, že jsem hrála divadlo, tak má člověk trošku představu, co se za tím vším skrývá a upřímně mi během představení kolikrát 'padala brada.' Díky! :-)
  • skladatel Otakar Kovář: Vážený muzikálový soubore, stojíte před událostí, která nemá v historii ZUŠ obdoby. Troufám si říci, že ještě žádné škole se nepovedl udělat projekt takového rozsahu, na jakém se podílíte. Jsem rád, že jsem se mohl i já podílet hudbou na tomto projektu a vím, že možnost, jaká se Vám naskytla, se nepodaří zrealizovat ani na konzervatořích v České republice. Toto vše vzniklo především díky vedení Vaší školy, které Vám mohou všichni závidět. Těším se na Vaše produkce a věřte, že jste účastníky historické události. S úctou Váš Ota Kovář
  • Eliška Másnicová: Přijít pozdě na zkoušku je dobrý v tom, že když se nechceš cpát přes celý orchestr na svý místo, máš konečně šanci to vidět jako divák. Pokaždé když hrál orchestr, měla jsem husinu a cítím obrovskou pokoru ke každému a hrdost za každého človíčka, protože když si vzpomenu na naše začátky před dvěma lety a srovnám je s tím, co jsem dneska viděla, je to vážně neskutečné. Vidím za tím tolik práce a úsilí a doufám, že každý kdo to uvidí, bude cítit to samé co já dnes. Dál to neumím popsat slovy , ale kupuj lupeny, dokud ještě jsou, protože tohle za to stojí. 
  • Mária Pátková: Měla jsem to štěstí vidět zkoušku a měla jsem husí kůži, tekly mi slzy dojetím. To vystoupení bylo spojení úžasných výkonů hudebních, tanečních, pěveckých, baletních, hereckých... Dětičky od těch nejmenších a roztomilých, pak větší a sehrané skupiny, přenádherné baletky, zpěváci, sbor, Netrafolka a do toho ten orchestr plný dětí! Spousta nových přátelství...A kulisy, kostýmy, zvukaři, pedagogové se svatou trpělivostí. Děkuji všem pedagogům za množství svého volného času, který věnovali dobrovolně dětem. Děkuji dětem, že jsou všechny tak úžasné...Moc se těšíme na vystoupení. Víte, já jsem dnes z té zkoušky přišla úplně euforická a mám toho plnou hlavu, musela jsem to napsat. Jsem ráda, že moje dcera má tu čest být součástí něčeho tak krásného. Tak díky.
  • scénáristka Martina KomárkováMilí a vážení ... Do dneška jsem si myslela, že jestli aspoň vůbec něco jakž takž umím, je to psaní. Omyl - neumím. Strašně moc chci vám všem, kdo jste stvořili muzikál, poděkovat a uklonit se až k zemi... a snad prvně v životě tápu, jak mám to, co chci, napsat. A došlo mě proč: Nikdy jsem necítila takovou pokoru, takový úžas, takový obdiv jako teď, když čím dál víc vnímám, jak mimořádné je to, co jste udělali. Takže rozechvěle a postupně:
   Milá Jarko. Od samého počátku jsi věřila, že všichni společně dokážete "nemožné". Neochvějně a neústupně jsi stála za svým přesvědčením a strhla všechny s sebou a kdyby došlo k problémům a pochybnostem, jsem si jistá, že bys každého podržela. Nejen že jsi měla kromě "normálního ředitelování" na starost celý orchestr - už to je pro mě nepochopitelné, jak jsi to mohla zvládat. Jenže ty jsi kromě toho ještě sháněla sponzory, musela s nimi trávit čas, zajišťovala propagaci, na vše dohlížela - jak to může být v silách jednoho člověka??? Jarko, bez tebe by to nešlo.
   Milá Erno. Přišla jsi náhle jako spadlá z nebe do neznámého prostředí, mezi neznámé lidi a milion dětí, které jsi od té chvíle měla na starost. Nebyl čas na oťukávání, nebyl čas na postupné poznávání - jednoho dne jsi vstoupila, získala autoritu a začala. Neumím si ani představit, jak náročné to muselo být. A to tě teprve čekala nekonečná práce na muzikálu... To si už vůbec si neumím představit, jak je možné zvládnout celou choreografii, režírovat, věnovat se detailně každému z více než stovky účinkujících a dosáhnout tak fenomenálního výsledku... Erno, bez tebe by to nešlo.
   Vážení pedagogové. Setsakra si uvědomuji, kolik úsilí, péče i citu stojí za výkony vašich žáků. Diváci budou dojatí a unešení z toho, jak úžasné výkony vaši žáci předvádějí. Jste to vy, kdo jste své žáky dovedli až sem. A sami zůstáváte tak nějak v pozadí, přesto že právě vám náleží dlouhý standing ovation... Vážení pedagogové, bez vás by to nešlo.
   Vážení a milí účinkující, vy na jevišti, vy v orchestru... Před vámi se obzvlášť hluboko skláním. Brala bych vás jako děti, malé či odrostlé - dokud jsem vás nezažila při procesu tvorby, při vašem nasazení, předvedení vašeho talentu, prostě při tom, kdy jste náhle nebyli dětmi, ale ryzími dospělými profesionály. Jsem si jistá, že to, co jste se ne "jenom" naučili, ale co jste si prožili za tu dlouhou dobu zkoušení, ve vás zůstane navždy jako opora v různých životních peripetiích. Protože si bezpochyby uvědomujete , že jste každý z vás nenahraditelný, každý svým umem a osobností jedinečný a pospolu skládáte celek, který fakt stojí za to. Vážení a milí účinkující, bez vás by to nešlo...
   Jste všichni skvělí, jen proto mohlo vzniknout skvělé dílo. Jsem šťastná a vděčná, že jsem se směla trochu podílet na něčem tak krásném a smysluplném. Nebudu zastírat, že jsem z vás všech dojatá, a tak končím :-)
   Děkuju vám. Martina Komárková
  • Hana KleistnerováDobrý večer paní Komárková, myslím na Vás na všechny a píši. Po dlouhém úsilí by se měl dostavit ten fajnový pocit štěstí a blaha, že za něco stojíme a naše priority mají váhu, nejsou marnivé ani marné a posouváme si své hranice umění a výběr společnosti ve které chceme žít. Píši Vám, ale mluvím ke všem, kteří se podíleli, netrvám na provedení bez chyby, jsem vděčný divák, považuji totiž cestu za nejdůležitější část. Buďte na sebe v příštích dnech hrdí, ve zdraví se scházejte a ve vyčerpávajících dnech se zkuste radovat a užívat ten nepřenosný a fotem nezachytitelný prožitek z vykonaného. Hodně štěstí Vám přeje Hanka Kleistnerová
  • Jitka Tománková: Vážená paní ředitelko Komárková,dnes 17. 5. žáci a vyučující 1. stupně navštívili dlouho očekávaný muzikál Eliška K. Smiřická. Chci Vám poděkovat za krásný zážitek, který jste tímto představením nám všem připravili. Oceňujeme náročnou přípravu, která předcházela Vašemu úžasnému výsledku. Také si vážíme nekonečné trpělivosti, kterou jste museli všichni zúčastnění v průběhu příprav prokázat. Děkujeme a přejeme Vám krásné dny s Vaším muzikálem. Jitka Tománková, vedoucí učitelka za 1. stupeň, ZŠ Železnická, Jičín
  • Ladislav Mlejnecký: Pani ředitelko Komárková. Dnes jsme se s polu setkali na premiéře muzikálu Elišky Smiřické. Čekal jsem, že to budete mít vypilované,ale to co jsem viděl je nádhera. Smekám klobouk před vámi všemi i jak jste řikali na představení dětmi,který opravdu podali výkon nad jejími momentálními možnostmi.
  • Marie Javůrková: Vazená paní ředitelko, písi Vám hned "za tepla". Jsem plná dojmů z dnešní návstěvy muzikálu. Odvedli jste všichni pořádný kus práce a já si Vás za to nesmírně vážím. Jsem pyšná, že moje děti studují na škole, která je plná profíků a lidí, kteří umí dělat svoji práci a dělají ji srdcem. Moc Vám děkuji za úžasný zážitek a přeji Vám i dětem mnoho dalších úspěchů u nás i v zahraničí, štěstí a zlomte vaz při dalších vystoupeních. Bez Vás by to nešlo!
  • Věra Dejmková: Muzikál byl nádherný a velice oceňuji tu dlouhou a náročnou práci Vás všech během těch dvou let!!!! Paní ředitelko, moc moc ještě jednou blahopřeji k tak excelentním výkonu jakým byl včerejší muzikál...byl opravdu světový!!!
  • Blanka Bihelerová: Děkujeme, výsledek předčil očekávání, tak zase máme na co vzpomínat,bylo to boží!
  • Hana KrásenskáA já děkuji za výjimečný zážitek.
  • Eva Zatloukalováskutečně výjimečné, těším se na ještě jednou ve středu
  • Vojtěch Tichý: To, co jsem zažil dnes se opravdu nemůže rovnat ničemu, čeho jsem doteď dosáhl. Vyhrál jsem mistrovství České Republiky, ano, ale co to je proti muzikálu? Proto říkám bravo, děkuji! Tímto chci poděkovat každému, který se na tvorbě tak úchvatného díla jakkoliv přičinil. Díky tobě, orchestře, za to, že můžu být tvou součástí a Vám, všem hercům, kteří do své role dávají vše. Ač někdy drsně(že ano, Paní dirigentko? :-) ) ,tak to stálo za to. Díky za to, že do svého životopisu mohu napsat, že jsem byl součástí muzikálu Eliška Kateřina Smiřická. Věřte, že to udělám s hrdostí. Ještě jednou díky!
  • Darina Stránská: Můžu říci,že dnes jsme si to všichni opravdu užili,jak se má!! Ta práce stála určite za to a jsem ráda i já, že si v takovémto muzikálu můžu zahrát a vychutnat si tu skvělou atmosféru !!
  • Pavel Krčmárik: Asi takhle. Byli jste všichni úžasní. Ještě chvíli a budu brečet jak paní ředitelka.
  • Ivana Šimůnková: Bylo to skvělé. Bylo to úchvatné. Byl to obrovský zážitek.
  • Kateřina Eliášová: Myslím,že byste mohli uspořádat výstavu,Viktorka už dva obrázky dala milovane Elišce a doma už se nám to také kupí,teď kreslila sebe, Elišku s Jiříkem,dortem,císařem,prý mají svatbu :) a dneska nechala ještě zahrát pro všechny písničku na rádiu Signál,úplně tím žije :)
  • Dana Vosátková: Vážená paní ředitelko, chtěla bych vám poděkovat za úžasný zážitek...od začátku do konce jsme sledovali muzikál se zatajeným dechem..bylo to opravdu famózní a ty roky dřiny se určitě vyplatily, na slzicky a spousta stráveného času se brzo zapomene..teď si zaslouženě užíváte ovace a já pevně věřím a doufám, že tento krásný pocit bude moci zažít co nejvíc lidiček a vy budete rozdávat radost a krásný kulturní zážitek i v dalších městech. Jsem nesmírně ráda, že má dcerka Maruška je také součástí takto úžasného souboru. Přeji vám a všem účinkujícím hodně spokojených diváků.
  • Jarmila Makovičková: Milá paní ředitelko Jarko, v neděli jsem byla s paní Danou Němcovou na vašem představení a smekám před vámi. Děti byly opravdu vynikající, jak dokázaly ztvárnit i výrazově a pohybově postavu jsem tedy doslova "čuměla". Klidně bych si dala podobný muzikál každý rok, ale to bys asi ani po dětech nemohla chtít, ale nám, posluchačům a divákům by se to moc líbilo. Doufám, že muzikál ještě někde "prodáte". Ještě jednou díky za zážitek, bylo to perfektní, všem velký dík!!!
  • Magda Velešovská: Dobrý večer paní ředitelko, dnes jsem konečně navštívila divadlo a byla se kouknout na muzikál a byl jednoznačně skvělý, nelituju toho,že jsem šla i slzička ukápla, byli jste všichni skvělí, mrzí mě, že i já jsem nemohla vystupovat, já jsem mohla, ve sboru, ale odstoupila jsem kvůli času a mrzí mě to, přeji vám hodně dalších úspěchů s muzikálem, jen tak dál! Děkuji za příjemně strávený večer!
  • Dana Němcová: Dva a půl roku dřiny, pilování, odříkání se, důvěry, pochopení, nadějí - nepochopí, kdo nezhlédl - veliké díky všem ze ZUŠky v Jičíně a jejich Elišce Smiřické. Hluboce se skláním před paní ředitelkou! Připravili jste mi nezapomenutelný zážitek! Děkuji!
  • Alena Hlozeková: V sobotu jsme zažili krásný zážitek a viděli muzikál Kateřina Eliška Smiřická. Moc se nám to líbilo a je to kus odvedene práce celé ZUŠ Jičín. I slza nám ukápla a jsem pyšná že mám dceru Klárku v pěvecké sboru. Všem Velké poděkování za úžasné představení!
  • Petr Drahoňovský: A kdybyste věděli, jak blbě se hraje na tubu, když se stáhne krk a derou se slzy do očí! Byli jste fakt všici skvělý!
  • Petr Jirotka: Jen tak dále! Celý vývoj k finále jsem sledoval s napětím a zvědavostí. Děkuji za pěkný zážitek a jsem tomu moc rád! Gratuluji, paní ředitelko!
  • Iva Podzimková: Maturitní oslavy zakončeny dneska na muzikálu jičínské ZUŠky. Před dvěma lety jsem byla u jeho zrodu, tenkrát jsem nevěřila, že by se s něčím takovým dalo "vylézt". Dneska mě to upřímně překvapilo. Přes sto dětí nepředvedlo besídku, ale umělecký výkon. Smekám. Brilantní Dominika Forbelská nedala jediný tón vedle a vypadala jako anděl Úžasný herecký výkon od všech. Nasmála jsem se u fórků v průběhu a konec obrečela. Děkuji!
  • Pavlína Těšínská: Skvělé, úžasné, nezapomenutelné! Opravdu velký kulturní zážitek! Fandím Vám!
  • Jaroslava Zahalková: Super,super!!!!!!
  • Jana Zikmundová: Dokonalý!!!
  • Jana Ullrichová: Úžasný výkon, klobouk dolů, bylo to nádherné!
  • Otakara Kovář, skladatel muzikálu EKS: Milí muzikálový kolegové, díky za krásný zážitek z Vašich představení, na kterých jsem mohl být. Bohužel, již v pondělí ráno jsem musel být na zkoušce v divadle, takže jsem musel, ač nerad odjet. Za 40 let hudební produkce jsem nezažil takové zhodnocení práce od diváků jako u Vás a vůbec jsem se tomu nedivil. Jste úžasná skupina lidí, kteří porostou a s Vámi porostou i hudební a herecké výkony. Za 5 let budete mít symfonický orchestr, který bude moci hrát i velmi náročné skladby a na to se moc těším.Troufám si říci, že jsem měl ten nejkrásnější víkend v životě a strašně moc se těším na další spolupráci. Váš Ota Kovář
   PS: A Tobě paní ředitelko hodně sil. Myslim si, že jsi jí teď dostala na roky dopředu.
  • Daniela Salayová: Chtěla jsem vám všem moc pogratulovat za včerejší představení. Nevěřila bych, jak moc poutavé, dojemné a plné energie může být takové představení. Kam se hrabou dospělí!! Tím, že jsem mimo dění v Sobotce, nedovedla jsem si představit, jaký muzikál vlastně bude. Ale předčilo to všechna má očekávání a hluboce před vámi všemi smekám. Dát dohromady tolik dětí, chce už fakt nadpřirozenou dávku energie. Včera jsem byla dojatá a tekly mi slzy... Byla jsem na naše děti hrozně hrdá. Bylo to tak emotivní a krásně zahrané a zazpívané a zatančené, že ani nemám slov. Nejde to vyjádřit. Vážím si vás!
  • Jaroslava Kučerová: To byl nezapomenutelný zážitek, předvedli jste krásný výkon, vám všem děkujeme. Patří vám obdiv.
  • Kateřina Rychterová: Krásný to bylo, děkujeme!
  • Olga Křelinová: Díky za dnešní nádherný zážitek s muzikálem. To se opravdu povedlo.
  • Milada Havelková: Tak nádherný muzikál jsem opravdu neviděla a to něco pamatuji. Byl to zážitek na který nezapomenu, kdyby to bylo možné, chtěla bych to vidět ještě jednou.Oceňuji nesmírné úsilí všech, hlavně paní ředitelky. Odvedli jste skvělou práci, opravdu úžasné!!!
  • Lubomír Dlouhý: Nádhera - gratuluji (škoda, že jsem musel do Číny). Doufám, že s tím přijedete do Liberce!
  • Kateřina Kabelová: Dobrý den, paní ředitelko.Ve čtvrtek jsem se zúčastnila Vašeho muzikálu a jediné, co na to můžu říct, je to...že se na to nic říct nedá. Není slov, jak bych muzikál popsala a ta, jako fantastické, nádherné, kouzelné mají na to malý význam. Při představení jsem se držela, aby mi vydržely oči suché, ale pár slziček mi stejně ukáplo. Obrovsky smekám před Vámi, celým symfonickým orchestrem, učiteli a hlavně před solisty. Protože udržet si rovný, hladký a čistý tón před publikem není žádná sranda, ale opravdu už profesionální výkon. Muzikál mě tak zaujal, že když se mi naskytla příležitost jít na něj znovu v pondělí, šla jsem a opět skvělé i toto obsazení a celkový muzikál. Je to nádherný kus práce a opravdu jsem z toho nadšená!!!
  • Radomír Říha: Také děkuji moc, užil jsem si to dosyta a věřím, že brzy budeme opět pokračovat! ..teď si dáme zaslouženou pauzu... :)
  • Marcela Havelková: Nádhera, všichni jste byli úžasní..
  • Vladimíra Matušková: Skvělý tým muzikantů, zpěváků, tanečníků...úžasná práce. Velký dík za super zážitek všem -:)
  • Lenka Dědečková: Skvělý a nezapomenutelný zážitek hudební i divadelní, díky moc. Můj velký obdiv patří celému orchestru a všem účinkujícím dětem, dospívajícím i dospělým. A hurá do světa...
  • Štěpánka Matějková: Krásný, krásný, krasný .... je za tím vidět spousty práce a dřiny .... velký obdiv celému týmu a hlavně tobě, paní ředitelko.... super. Šikovné dětičky tam máš, velká gratulace!
  • Monika VitvarováBylo to baaaaaaajo!!!!!!Moc díky za skvělý zážitek.
  • Marek Vondrák: Milí muzikálníci, přeji vám báječnou derniéru tohoto maratónu a nekončící potlesk ve stoje. Klobouk dolů!
  • Simona Hučíková: Byli jsme na dnešním muzikálu a musím říct,že je užasné když hudební škola zrealizuje tak náročnou akci,díky tomu je i veliké potěšení pro mnoho lidí.Bezvadný nápad!
  • Oldřich Suchoradský: Paní ředitelko, děkuji Vám a všem lidem kolem Vás, ale zvláště aktivně účinkujícím žákům, za nacvičení a představení muzikálu. Viděl jsem ho jenom na YouTube, ale i tak to byl zážitek. Mám až tady v Hradci nadšené ohlasy přímých účastníků. Velmi mne potěšilo, že i dnes se dá nacvičit s dětmi takové vynikající dílko. Nominoval bych to na kulturní událost města Jičína roku 2016.
  • Barbora Řeháčková Swinx: Milá Jaruško, Jaroslavo Komárková, nenacházím slova, která by mohla vystihnout můj obdiv, radost, hrdost, nadšení, úctu k práci a velkému dílu, které jsem včera měla možnost vidět ve svém rodném městě Jičíně. Byl to ÚŽASNÝ zážitek. Moc, moc, moc děkujiHonily se mi hlavou vzpomínky na dětství, na LŠU pak ZUŠ, kde jsi mě korepetovala při mém vrzání na housličky. Vzpomínala jsem na Evu Černochovou a Jičíňáček a na to, jak jsem jako malá holka na stejném pódiu počítala, mezi kterými sufitami stojím a ze které strany nastupuji na pódium. Včera jsem nemohla uvěřit tomu, že vidím děti svých spolužáků a kamarádů. Čas tak letí. Vaše dílo je neuvěřitelné a děti neskuteční, ostřílení PROFÍCIKlobouk dolů!!!!!!!!!!!!️ Přeji všem, hodně šťestí, radosti, lásky a nikdy a v ničem neutuchající STANDING OVATION. Od včerejška mi zní v hlavě píseň, kterou nazpívala paní Hana Hegerová - Bože můj, Já chci zpět. Jsem dojatá a hrdá na to, že jsem z Jičína. Jaru, ty nemáš za co děkovat. Obdivuji tě. Máš v sobě dračí sílu bojovat, ochraňovat a vítězit. Motivovat, nadchnout, překonávat hranice, ale tím správným směrem. Nééé strach, nééé respekt a odevzdání. Je to láska, nadšení, touha, radost, která VÁS vedla. Tak by to mělo být ve všem. Jenže v kumštu jevištním se to nejvíc pozná a nedá se to opravit. Je to jen jednou a pak třeba už nikdy nic.......Když se to nepovede. Máš srdce na dlani a o to zranitelnější. V rozjetém vlaku, už spoustu věcí bereš jako samozřejmost, ale tohle je zázrak. Moc se omlouvám, ale jsem cíťa a celý den na VÁS všechny myslím i na rodiče. Prostě na všechny, kteří podporovali celý projekt. Na děti, které jsou smutné, že je konec. Znám to. S Jičíňáčkem jsme za totality jezdili do Německa, Anglie. Prostě zázraky pro dítě. A nikdy jsem se po návratu nedokázala rychle zařadit do reality. Asi mi kus dětské duše zůstává do dnes, protože jsem ten smutek včera cítila. Děkuji všem za krásný zážitek, tam, kde je srdíčko, tam je to vždycky poznat. A Jarko, ty máš srdce, kam se vejde celý svět! Děkuji, i za to, že jsem si uvědomila, jak moc miluji domov a rodné město. Lidé si všeobecně řîkají málo krásných věcí a taky se málo chválí a pěstuje se pocit konkurence. Já ale věřím, že každý má svůj úkol a poslání a pro každého je na ZEMI místo. Možná je to klišé, ale jen Láska a otevřené srdce může lámat skály. Prostě pořád pohádkám věřím a nikdy nepřestanu
  • Roman Mareš: Ahoj Jaruško. Zdravím tě ze ZŠ Husova. S odstupem času od vašeho posledního představení muzikálu o Elišce Smiřické musím vyjádřit obrovský obdiv nad tvou prací, prací tvých učitelů a hlavně šikovných žáků tvé školy. Nedá se slovy popsat, jak mě představení oslovilo. Nečekal jsem to, že to bude tak vynikající. A hlavně přístupné žákům, neboť i naši žáci se některých představení účastnili. Vůbec nejsem hudebník, umění moc nerozumím, ale toto mě oslovilo. Děkuji ti ještě jednou za mimořádný zážitek a také za naše žáky, které učíte v ZUŠ tomu správnému umění! Měj se hezky, ať se daří a přeji mnoho dalších hezkých představení a nových nápadů. Roman Mareš, ZŠ Husova, Jičín. 
  • Jitka Votýpková: Vážená paní ředitelko. To tu ještě nebylo !!!!!!!!!!!! Středeční večer je pro mne nezapomenutelný. Velice Vám děkuji za úžasný zážitek z přenádherného muzikálu "Eliška ........"Vím , co obnáší práce s dětmi, proto před Vámi hluboko smekám pomyslný kloubouk. Chci poděkovat nejen Vám, ale všem učitelům a samozřejmě všem mladým i malým účinkujícím....... Obdivuji Vás, a přemýšlím, kde stále berete tolik energie.  Mě někdy připadá, že já už žádnou nemám  :-(  ...... (teď už mám před sebou velký vzor ..)  Přeji Vám , ale také vám ostatním, hodně tvůrčích nápadů a štěstí při jejich realizaci.
  • Jaroslav Veselý: Inscenace potěšila, díky moc, MOC!  Gratulace velká, odměnou byla klaka i skandování dětí!!! :-) Prima.
  • Gabriela Fejtková: Muzikál se nám móóóóóóc líbil, muselo tě to, paní ředitelko, stát hodně nervů, ale stálo to opravdu za to. Mamka byla v úterý, samozřejmě byli s taťkou také unešeni, mám ti od nich vyřídit hlubokou poklonu. Člověk by nevěřil co z těch dětí můžeme vymáčknout. Opravdu moc krásný, děkujeme všichni za zážitek!
  • Gabriela Cardalová: Milá paní Komárková, záměrně Vás neoslovuji "paní ředitelko" a to z prostého důvodu, jste pro mne neskutečně obrovským člověkem! Od neděle, kdy jsem byla na představení, ve mně doznívájí nádherné pocity z muzikálu. Bohužel pro mne jsem téměř celé představení probulela, byla jsem neskutečně dojatá, pyšná a unešená! Je mi jasné, že Vám chodí celá řada podobných mailů, ale nedá mi svědomí Vám nepoděkovat a nevyjádřit obdiv. Smekám před Vámi a to myslím naprosto upřímně! Díky Vám jsem měla možnost zažít chvíle totální euforie a štěstí, na syna jsem ještě pyšnější, než jsem byla a jsem neskonale šťastná, že dostal šanci být součástí tohoto ojedinělého a úžasného projektu. Jen pevně doufám, že tímto nekončíte a budete svým uměním i nadále naplňovat další nadšené diváky. Užijte si derniéru, nechť Vás potlesk a slzy diváků nabijí pozitivní energií. Ještě jednou děkuji za příležitost pro Michaela, je nadšený, má sebevědomí výše a je opravdu šťastný. A když je šťastné dítě... však víte.
  • Jan Jiterský: Nebylo by místo trianglisty? Také umím číst noty, tak bych je mohl někomu obracet! :) Znovu a znovu velký respekt a uznání. Vaše narozené "mimiminko", přestože není dokonalé a porod byl hodně dlouhý a jistě bolestivý, je prostě k umilování! Při jeho výchově buďte hodně trpěliví, láskyplní a zároveň pečliví a důslední a vězte, že vám bude dělat velké radosti. Ano, přijdou i starosti a možná časem i námluvy s nějakým jiným "životním" partnerem a následně odchod "z domova". Ale to musíme jako rodiče zvládnout a se slzami v očích dát svému dítěti možnost zažít nový a hlavně svůj vlastní život. Přeji všem, aby plnými doušky přijímali zasloužená slova uznání a s lehkostí přeslechli případnou kritiku (takový je prostě člověk, tomu se nedá vyhnout)!
  • Pavel Podobský: Docela se těším na střih ze tří kamer. Tam, doufám, diváci budou ukáznění a nebudou hlučet, jako dnes ti prckové. Jinak jsem dnes potkal sousedku a ona mi vyprávěla, jaké se šíří po městě ohlasy na muzikál a jak moc se těší až sama půjde. No, jste slavní :) ! Jsem rád, že Vás tady v Jičíně máme.
  • Šárka a Marcel Novotných: Vážená paní ředitelko, dovolte, abychom Vám, Vašim kolegům i Vašim žákům pogratulovali k velice úspěšnému uvedení muzikálu Eliška Kateřina Smiřická. Jsme pochopitelně pyšní, že náš syn hraje ve Vašem orchestru. Ale jsme i náležitě hrdí na to, že jsme se stali partnery Vašeho velkolepého projektu. Již po Vánočním koncertu Vašeho symfonického orchestru nám bylo zřejmé, že společně dokážete velké věci. Nyní, po uvedeném nastudování, jsme se jen v našich domněnkách utvrdili.Několikrát jsem z Vašich úst při děkování Vašim kolegům zaslechla, že to nemají s Vámi jednoduché. To nedokáži posoudit, ale uvědomila jsem si při tom, že kdykoliv přijdu do Vaší školy a kohokoliv z učitelského sboru potkám, je milý, vstřícný, dobře naladěný! Zřejmě i proto má muzikál tak skvělou odezvu.Věřím, že jak se bude šířit sláva muzikálu za hranice našeho Jičína, přijdou i nabídky na další účinkování. Děkujeme za neuvěřitelný zážitek a přejeme vám všem hodně síly do další práce!
  • Miroslav Kazda: Myslím, že se jednalo o ojedinělé dílo nejenom v České republice, ale možná i v Evropě.Velice příjemně mě překvapily úžasné výkony žákyň a žáků Tvojí základní umělecké školy. Vím, že je to především obrovská zásluha Tvoje, pedagogů, všech zaměstnanců školy a řady dalších, kteří se na muzikálu podíleli. Pro mě bylo i velké překvapení, když jsem na závěr, kdy měl na jeviště přijít orchestr, očekával, vzhledem k předvedenému výkonu, že přijdou zkušení muzikanti = vyučující. A k mému velkému překvapení orchestr z větší části tvořili žáčci od těch nejmenších až po ty zkušené.Vážím si i toho, že do tohoto úspěšného projektu byly  zapojeny všechny obory školy, zkrátka, že muzikálem žila celá „ZUŠka“.Dle mého názoru je největším poděkováním vystupujícím zájem publika. A to vám v průběhu celého týdne rozhodně nechybělo. A to myslím potěší.Děkuji všem vystupujícím i orchestru za jejich úžasné výkony. Myslím, že město Jičín bude na tuto akci ještě dlouho vzpomínat! 
  • Ondřej Březovský: Celý týden si broukám písničky z muzikálu, hlavně tu, když kníže tancuje s písařem :)
  • Pavel Žur (ředitel divadla v Jablonci nad Nisou): Hezký den - bylo to úžasný, ja jsem si to užil - ještě jednou klobouk dolů - jste vyborní !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Něco na podzim vymyslime, jestli budete chtit :).
  • Marie Kopáčková: Jaruš,chci Vám všem poděkovat za perfektní práci s dětmi.Myslím si,že divadlo nadchlo všechny diváky a lepší propagace Vaší školy snad neexistuje. Můžeš si zazpívat: "Ted královnou jsem Já...........at se Vám daří!
  • Svatava Odlová: Milá paní ředitelko! Konecne jsem se dostala k tomu. abych ti poděkovala, že jsi mi umožnila zhlédnout neskutečně krásné představení dětí i učitelů Tvé školy! Zaslzela jsem si. Tak velký ansámbl ukocírovat po 2 roky a s takovým uspěchem - klobouk dolů! Naprosto jsem rozuměla tvým slovům na posledním vystoupení, když jsi ríkala, že už toho máš plné zuby :). 
  • Kateřina Bičíková: Jarko, gratuluji k celému muzikálu. Jsi výborná tažná síla :) a věřím, že jste si to užili! Moooc vám to přeji!
  • Zdeněk Procházka: Dnes jsem zažil něco fantastického! Asi si koupím klobouk, abych mohl před Tebou, paní ředitelko, smeknout!
  • Hana a František Matuškovi: Poprvé jsme viděli muzikál naživo a je to pro nás nezapomenutelný zážitek! Byly to užasné výkony od všech účinkujících, hlavně od těch malých. Uvědomujeme si stále víc, co to staálo úsilí a volného času především paní ředitelce, ale výsledek té práce je perfektní! 
  • Emil a Marie Šimkovi: Velmi děkujeme za to, že jsme mohli zhlédnout tak úžasné představení. Obdivujeme všechny, kdo se na tom podíleli a především výkony těch dětí! Byl to skutečně moc hezký zážitek!
  • Kateřina Hušková: Byl to úžasný, skvělý a profesionáůní výkon! Moc děkuji za silný zážitek!

   Ohlasy na náš muzikál:

   • Alena Knittlová: Fantastické představení. Dokázat něco takového nemá konkurenci, obdobu. Ani nevím, jak to napsat. Všem velký dík.
   • Štěpánka BřezinováDobrý den, pani ředitelko.Asi to bude trošku ohrané, ale smekám před Vámi a celé ZUŠ - měla jsem možnost v záři vidět muzikál a prostě BOMBA! Takové práce..Uff.. Ale měla jsem pocit, že nejsem někde v 'malém' jičínském divadle, ale na skoroprofi představení v Praze. Nádherný zážitek! Ta společná práce tam byla neskutečně vidět. Tím, že jsem hrála divadlo, tak má člověk trošku představu, co se za tím vším skrývá a upřímně mi během představení kolikrát 'padala brada.' Díky! :-)
   • skladatel Otakar Kovář: Vážený muzikálový soubore, stojíte před událostí, která nemá v historii ZUŠ obdoby. Troufám si říci, že ještě žádné škole se nepovedl udělat projekt takového rozsahu, na jakém se podílíte. Jsem rád, že jsem se mohl i já podílet hudbou na tomto projektu a vím, že možnost, jaká se Vám naskytla, se nepodaří zrealizovat ani na konzervatořích v České republice. Toto vše vzniklo především díky vedení Vaší školy, které Vám mohou všichni závidět. Těším se na Vaše produkce a věřte, že jste účastníky historické události. S úctou Váš Ota Kovář
   • Eliška Másnicová: Přijít pozdě na zkoušku je dobrý v tom, že když se nechceš cpát přes celý orchestr na svý místo, máš konečně šanci to vidět jako divák. Pokaždé když hrál orchestr, měla jsem husinu a cítím obrovskou pokoru ke každému a hrdost za každého človíčka, protože když si vzpomenu na naše začátky před dvěma lety a srovnám je s tím, co jsem dneska viděla, je to vážně neskutečné. Vidím za tím tolik práce a úsilí a doufám, že každý kdo to uvidí, bude cítit to samé co já dnes. Dál to neumím popsat slovy , ale kupuj lupeny, dokud ještě jsou, protože tohle za to stojí. 
   • Mária Pátková: Měla jsem to štěstí vidět zkoušku a měla jsem husí kůži, tekly mi slzy dojetím. To vystoupení bylo spojení úžasných výkonů hudebních, tanečních, pěveckých, baletních, hereckých... Dětičky od těch nejmenších a roztomilých, pak větší a sehrané skupiny, přenádherné baletky, zpěváci, sbor, Netrafolka a do toho ten orchestr plný dětí! Spousta nových přátelství...A kulisy, kostýmy, zvukaři, pedagogové se svatou trpělivostí. Děkuji všem pedagogům za množství svého volného času, který věnovali dobrovolně dětem. Děkuji dětem, že jsou všechny tak úžasné...Moc se těšíme na vystoupení. Víte, já jsem dnes z té zkoušky přišla úplně euforická a mám toho plnou hlavu, musela jsem to napsat. Jsem ráda, že moje dcera má tu čest být součástí něčeho tak krásného. Tak díky.
   • scénáristka Martina KomárkováMilí a vážení ... Do dneška jsem si myslela, že jestli aspoň vůbec něco jakž takž umím, je to psaní. Omyl - neumím. Strašně moc chci vám všem, kdo jste stvořili muzikál, poděkovat a uklonit se až k zemi... a snad prvně v životě tápu, jak mám to, co chci, napsat. A došlo mě proč: Nikdy jsem necítila takovou pokoru, takový úžas, takový obdiv jako teď, když čím dál víc vnímám, jak mimořádné je to, co jste udělali. Takže rozechvěle a postupně:
    Milá Jarko. Od samého počátku jsi věřila, že všichni společně dokážete "nemožné". Neochvějně a neústupně jsi stála za svým přesvědčením a strhla všechny s sebou a kdyby došlo k problémům a pochybnostem, jsem si jistá, že bys každého podržela. Nejen že jsi měla kromě "normálního ředitelování" na starost celý orchestr - už to je pro mě nepochopitelné, jak jsi to mohla zvládat. Jenže ty jsi kromě toho ještě sháněla sponzory, musela s nimi trávit čas, zajišťovala propagaci, na vše dohlížela - jak to může být v silách jednoho člověka??? Jarko, bez tebe by to nešlo.
    Milá Erno. Přišla jsi náhle jako spadlá z nebe do neznámého prostředí, mezi neznámé lidi a milion dětí, které jsi od té chvíle měla na starost. Nebyl čas na oťukávání, nebyl čas na postupné poznávání - jednoho dne jsi vstoupila, získala autoritu a začala. Neumím si ani představit, jak náročné to muselo být. A to tě teprve čekala nekonečná práce na muzikálu... To si už vůbec si neumím představit, jak je možné zvládnout celou choreografii, režírovat, věnovat se detailně každému z více než stovky účinkujících a dosáhnout tak fenomenálního výsledku... Erno, bez tebe by to nešlo.
    Vážení pedagogové. Setsakra si uvědomuji, kolik úsilí, péče i citu stojí za výkony vašich žáků. Diváci budou dojatí a unešení z toho, jak úžasné výkony vaši žáci předvádějí. Jste to vy, kdo jste své žáky dovedli až sem. A sami zůstáváte tak nějak v pozadí, přesto že právě vám náleží dlouhý standing ovation... Vážení pedagogové, bez vás by to nešlo.
    Vážení a milí účinkující, vy na jevišti, vy v orchestru... Před vámi se obzvlášť hluboko skláním. Brala bych vás jako děti, malé či odrostlé - dokud jsem vás nezažila při procesu tvorby, při vašem nasazení, předvedení vašeho talentu, prostě při tom, kdy jste náhle nebyli dětmi, ale ryzími dospělými profesionály. Jsem si jistá, že to, co jste se ne "jenom" naučili, ale co jste si prožili za tu dlouhou dobu zkoušení, ve vás zůstane navždy jako opora v různých životních peripetiích. Protože si bezpochyby uvědomujete , že jste každý z vás nenahraditelný, každý svým umem a osobností jedinečný a pospolu skládáte celek, který fakt stojí za to. Vážení a milí účinkující, bez vás by to nešlo...
    Jste všichni skvělí, jen proto mohlo vzniknout skvělé dílo. Jsem šťastná a vděčná, že jsem se směla trochu podílet na něčem tak krásném a smysluplném. Nebudu zastírat, že jsem z vás všech dojatá, a tak končím :-)
    Děkuju vám. Martina Komárková
   • Hana KleistnerováDobrý večer paní Komárková, myslím na Vás na všechny a píši. Po dlouhém úsilí by se měl dostavit ten fajnový pocit štěstí a blaha, že za něco stojíme a naše priority mají váhu, nejsou marnivé ani marné a posouváme si své hranice umění a výběr společnosti ve které chceme žít. Píši Vám, ale mluvím ke všem, kteří se podíleli, netrvám na provedení bez chyby, jsem vděčný divák, považuji totiž cestu za nejdůležitější část. Buďte na sebe v příštích dnech hrdí, ve zdraví se scházejte a ve vyčerpávajících dnech se zkuste radovat a užívat ten nepřenosný a fotem nezachytitelný prožitek z vykonaného. Hodně štěstí Vám přeje Hanka Kleistnerová
   • Jitka Tománková: Vážená paní ředitelko Komárková,dnes 17. 5. žáci a vyučující 1. stupně navštívili dlouho očekávaný muzikál Eliška K. Smiřická. Chci Vám poděkovat za krásný zážitek, který jste tímto představením nám všem připravili. Oceňujeme náročnou přípravu, která předcházela Vašemu úžasnému výsledku. Také si vážíme nekonečné trpělivosti, kterou jste museli všichni zúčastnění v průběhu příprav prokázat. Děkujeme a přejeme Vám krásné dny s Vaším muzikálem. Jitka Tománková, vedoucí učitelka za 1. stupeň, ZŠ Železnická, Jičín
   • Ladislav Mlejnecký: Pani ředitelko Komárková. Dnes jsme se s polu setkali na premiéře muzikálu Elišky Smiřické. Čekal jsem, že to budete mít vypilované,ale to co jsem viděl je nádhera. Smekám klobouk před vámi všemi i jak jste řikali na představení dětmi,který opravdu podali výkon nad jejími momentálními možnostmi.
   • Marie Javůrková: Vazená paní ředitelko, písi Vám hned "za tepla". Jsem plná dojmů z dnešní návstěvy muzikálu. Odvedli jste všichni pořádný kus práce a já si Vás za to nesmírně vážím. Jsem pyšná, že moje děti studují na škole, která je plná profíků a lidí, kteří umí dělat svoji práci a dělají ji srdcem. Moc Vám děkuji za úžasný zážitek a přeji Vám i dětem mnoho dalších úspěchů u nás i v zahraničí, štěstí a zlomte vaz při dalších vystoupeních. Bez Vás by to nešlo!
   • Věra Dejmková: Muzikál byl nádherný a velice oceňuji tu dlouhou a náročnou práci Vás všech během těch dvou let!!!! Paní ředitelko, moc moc ještě jednou blahopřeji k tak excelentním výkonu jakým byl včerejší muzikál...byl opravdu světový!!!
   • Blanka Bihelerová: Děkujeme, výsledek předčil očekávání, tak zase máme na co vzpomínat,bylo to boží!
   • Hana KrásenskáA já děkuji za výjimečný zážitek.
   • Eva Zatloukalováskutečně výjimečné, těším se na ještě jednou ve středu
   • Vojtěch Tichý: To, co jsem zažil dnes se opravdu nemůže rovnat ničemu, čeho jsem doteď dosáhl. Vyhrál jsem mistrovství České Republiky, ano, ale co to je proti muzikálu? Proto říkám bravo, děkuji! Tímto chci poděkovat každému, který se na tvorbě tak úchvatného díla jakkoliv přičinil. Díky tobě, orchestře, za to, že můžu být tvou součástí a Vám, všem hercům, kteří do své role dávají vše. Ač někdy drsně(že ano, Paní dirigentko? :-) ) ,tak to stálo za to. Díky za to, že do svého životopisu mohu napsat, že jsem byl součástí muzikálu Eliška Kateřina Smiřická. Věřte, že to udělám s hrdostí. Ještě jednou díky!
   • Darina Stránská: Můžu říci,že dnes jsme si to všichni opravdu užili,jak se má!! Ta práce stála určite za to a jsem ráda i já, že si v takovémto muzikálu můžu zahrát a vychutnat si tu skvělou atmosféru !!
   • Pavel Krčmárik: Asi takhle. Byli jste všichni úžasní. Ještě chvíli a budu brečet jak paní ředitelka.
   • Ivana Šimůnková: Bylo to skvělé. Bylo to úchvatné. Byl to obrovský zážitek.
   • Kateřina Eliášová: Myslím,že byste mohli uspořádat výstavu,Viktorka už dva obrázky dala milovane Elišce a doma už se nám to také kupí,teď kreslila sebe, Elišku s Jiříkem,dortem,císařem,prý mají svatbu :) a dneska nechala ještě zahrát pro všechny písničku na rádiu Signál,úplně tím žije :)
   • Dana Vosátková: Vážená paní ředitelko, chtěla bych vám poděkovat za úžasný zážitek...od začátku do konce jsme sledovali muzikál se zatajeným dechem..bylo to opravdu famózní a ty roky dřiny se určitě vyplatily, na slzicky a spousta stráveného času se brzo zapomene..teď si zaslouženě užíváte ovace a já pevně věřím a doufám, že tento krásný pocit bude moci zažít co nejvíc lidiček a vy budete rozdávat radost a krásný kulturní zážitek i v dalších městech. Jsem nesmírně ráda, že má dcerka Maruška je také součástí takto úžasného souboru. Přeji vám a všem účinkujícím hodně spokojených diváků.
   • Jarmila Makovičková: Milá paní ředitelko Jarko, v neděli jsem byla s paní Danou Němcovou na vašem představení a smekám před vámi. Děti byly opravdu vynikající, jak dokázaly ztvárnit i výrazově a pohybově postavu jsem tedy doslova "čuměla". Klidně bych si dala podobný muzikál každý rok, ale to bys asi ani po dětech nemohla chtít, ale nám, posluchačům a divákům by se to moc líbilo. Doufám, že muzikál ještě někde "prodáte". Ještě jednou díky za zážitek, bylo to perfektní, všem velký dík!!!
   • Magda Velešovská: Dobrý večer paní ředitelko, dnes jsem konečně navštívila divadlo a byla se kouknout na muzikál a byl jednoznačně skvělý, nelituju toho,že jsem šla i slzička ukápla, byli jste všichni skvělí, mrzí mě, že i já jsem nemohla vystupovat, já jsem mohla, ve sboru, ale odstoupila jsem kvůli času a mrzí mě to, přeji vám hodně dalších úspěchů s muzikálem, jen tak dál! Děkuji za příjemně strávený večer!
   • Dana Němcová: Dva a půl roku dřiny, pilování, odříkání se, důvěry, pochopení, nadějí - nepochopí, kdo nezhlédl - veliké díky všem ze ZUŠky v Jičíně a jejich Elišce Smiřické. Hluboce se skláním před paní ředitelkou! Připravili jste mi nezapomenutelný zážitek! Děkuji!
   • Alena Hlozeková: V sobotu jsme zažili krásný zážitek a viděli muzikál Kateřina Eliška Smiřická. Moc se nám to líbilo a je to kus odvedene práce celé ZUŠ Jičín. I slza nám ukápla a jsem pyšná že mám dceru Klárku v pěvecké sboru. Všem Velké poděkování za úžasné představení!
   • Petr Drahoňovský: A kdybyste věděli, jak blbě se hraje na tubu, když se stáhne krk a derou se slzy do očí! Byli jste fakt všici skvělý!
   • Petr Jirotka: Jen tak dále! Celý vývoj k finále jsem sledoval s napětím a zvědavostí. Děkuji za pěkný zážitek a jsem tomu moc rád! Gratuluji, paní ředitelko!
   • Iva Podzimková: Maturitní oslavy zakončeny dneska na muzikálu jičínské ZUŠky. Před dvěma lety jsem byla u jeho zrodu, tenkrát jsem nevěřila, že by se s něčím takovým dalo "vylézt". Dneska mě to upřímně překvapilo. Přes sto dětí nepředvedlo besídku, ale umělecký výkon. Smekám. Brilantní Dominika Forbelská nedala jediný tón vedle a vypadala jako anděl Úžasný herecký výkon od všech. Nasmála jsem se u fórků v průběhu a konec obrečela. Děkuji!
   • Pavlína Těšínská: Skvělé, úžasné, nezapomenutelné! Opravdu velký kulturní zážitek! Fandím Vám!
   • Jaroslava Zahalková: Super,super!!!!!!
   • Jana Zikmundová: Dokonalý!!!
   • Jana Ullrichová: Úžasný výkon, klobouk dolů, bylo to nádherné!
   • Otakara Kovář, skladatel muzikálu EKS: Milí muzikálový kolegové, díky za krásný zážitek z Vašich představení, na kterých jsem mohl být. Bohužel, již v pondělí ráno jsem musel být na zkoušce v divadle, takže jsem musel, ač nerad odjet. Za 40 let hudební produkce jsem nezažil takové zhodnocení práce od diváků jako u Vás a vůbec jsem se tomu nedivil. Jste úžasná skupina lidí, kteří porostou a s Vámi porostou i hudební a herecké výkony. Za 5 let budete mít symfonický orchestr, který bude moci hrát i velmi náročné skladby a na to se moc těším.Troufám si říci, že jsem měl ten nejkrásnější víkend v životě a strašně moc se těším na další spolupráci. Váš Ota Kovář
    PS: A Tobě paní ředitelko hodně sil. Myslim si, že jsi jí teď dostala na roky dopředu.
   • Daniela Salayová: Chtěla jsem vám všem moc pogratulovat za včerejší představení. Nevěřila bych, jak moc poutavé, dojemné a plné energie může být takové představení. Kam se hrabou dospělí!! Tím, že jsem mimo dění v Sobotce, nedovedla jsem si představit, jaký muzikál vlastně bude. Ale předčilo to všechna má očekávání a hluboce před vámi všemi smekám. Dát dohromady tolik dětí, chce už fakt nadpřirozenou dávku energie. Včera jsem byla dojatá a tekly mi slzy... Byla jsem na naše děti hrozně hrdá. Bylo to tak emotivní a krásně zahrané a zazpívané a zatančené, že ani nemám slov. Nejde to vyjádřit. Vážím si vás!
   • Jaroslava Kučerová: To byl nezapomenutelný zážitek, předvedli jste krásný výkon, vám všem děkujeme. Patří vám obdiv.
   • Kateřina Rychterová: Krásný to bylo, děkujeme!
   • Olga Křelinová: Díky za dnešní nádherný zážitek s muzikálem. To se opravdu povedlo.
   • Milada Havelková: Tak nádherný muzikál jsem opravdu neviděla a to něco pamatuji. Byl to zážitek na který nezapomenu, kdyby to bylo možné, chtěla bych to vidět ještě jednou.Oceňuji nesmírné úsilí všech, hlavně paní ředitelky. Odvedli jste skvělou práci, opravdu úžasné!!!
   • Lubomír Dlouhý: Nádhera - gratuluji (škoda, že jsem musel do Číny). Doufám, že s tím přijedete do Liberce!
   • Kateřina Kabelová: Dobrý den, paní ředitelko.Ve čtvrtek jsem se zúčastnila Vašeho muzikálu a jediné, co na to můžu říct, je to...že se na to nic říct nedá. Není slov, jak bych muzikál popsala a ta, jako fantastické, nádherné, kouzelné mají na to malý význam. Při představení jsem se držela, aby mi vydržely oči suché, ale pár slziček mi stejně ukáplo. Obrovsky smekám před Vámi, celým symfonickým orchestrem, učiteli a hlavně před solisty. Protože udržet si rovný, hladký a čistý tón před publikem není žádná sranda, ale opravdu už profesionální výkon. Muzikál mě tak zaujal, že když se mi naskytla příležitost jít na něj znovu v pondělí, šla jsem a opět skvělé i toto obsazení a celkový muzikál. Je to nádherný kus práce a opravdu jsem z toho nadšená!!!
   • Radomír Říha: Také děkuji moc, užil jsem si to dosyta a věřím, že brzy budeme opět pokračovat! ..teď si dáme zaslouženou pauzu... :)
   • Marcela Havelková: Nádhera, všichni jste byli úžasní..
   • Vladimíra Matušková: Skvělý tým muzikantů, zpěváků, tanečníků...úžasná práce. Velký dík za super zážitek všem -:)
   • Lenka Dědečková: Skvělý a nezapomenutelný zážitek hudební i divadelní, díky moc. Můj velký obdiv patří celému orchestru a všem účinkujícím dětem, dospívajícím i dospělým. A hurá do světa...
   • Štěpánka Matějková: Krásný, krásný, krasný .... je za tím vidět spousty práce a dřiny .... velký obdiv celému týmu a hlavně tobě, paní ředitelko.... super. Šikovné dětičky tam máš, velká gratulace!
   • Monika VitvarováBylo to baaaaaaajo!!!!!!Moc díky za skvělý zážitek.
   • Marek Vondrák: Milí muzikálníci, přeji vám báječnou derniéru tohoto maratónu a nekončící potlesk ve stoje. Klobouk dolů!
   • Simona Hučíková: Byli jsme na dnešním muzikálu a musím říct,že je užasné když hudební škola zrealizuje tak náročnou akci,díky tomu je i veliké potěšení pro mnoho lidí.Bezvadný nápad!
   • Oldřich Suchoradský: Paní ředitelko, děkuji Vám a všem lidem kolem Vás, ale zvláště aktivně účinkujícím žákům, za nacvičení a představení muzikálu. Viděl jsem ho jenom na YouTube, ale i tak to byl zážitek. Mám až tady v Hradci nadšené ohlasy přímých účastníků. Velmi mne potěšilo, že i dnes se dá nacvičit s dětmi takové vynikající dílko. Nominoval bych to na kulturní událost města Jičína roku 2016.
   • Barbora Řeháčková Swinx: Milá Jaruško, Jaroslavo Komárková, nenacházím slova, která by mohla vystihnout můj obdiv, radost, hrdost, nadšení, úctu k práci a velkému dílu, které jsem včera měla možnost vidět ve svém rodném městě Jičíně. Byl to ÚŽASNÝ zážitek. Moc, moc, moc děkujiHonily se mi hlavou vzpomínky na dětství, na LŠU pak ZUŠ, kde jsi mě korepetovala při mém vrzání na housličky. Vzpomínala jsem na Evu Černochovou a Jičíňáček a na to, jak jsem jako malá holka na stejném pódiu počítala, mezi kterými sufitami stojím a ze které strany nastupuji na pódium. Včera jsem nemohla uvěřit tomu, že vidím děti svých spolužáků a kamarádů. Čas tak letí. Vaše dílo je neuvěřitelné a děti neskuteční, ostřílení PROFÍCIKlobouk dolů!!!!!!!!!!!!️ Přeji všem, hodně šťestí, radosti, lásky a nikdy a v ničem neutuchající STANDING OVATION. Od včerejška mi zní v hlavě píseň, kterou nazpívala paní Hana Hegerová - Bože můj, Já chci zpět. Jsem dojatá a hrdá na to, že jsem z Jičína. Jaru, ty nemáš za co děkovat. Obdivuji tě. Máš v sobě dračí sílu bojovat, ochraňovat a vítězit. Motivovat, nadchnout, překonávat hranice, ale tím správným směrem. Nééé strach, nééé respekt a odevzdání. Je to láska, nadšení, touha, radost, která VÁS vedla. Tak by to mělo být ve všem. Jenže v kumštu jevištním se to nejvíc pozná a nedá se to opravit. Je to jen jednou a pak třeba už nikdy nic.......Když se to nepovede. Máš srdce na dlani a o to zranitelnější. V rozjetém vlaku, už spoustu věcí bereš jako samozřejmost, ale tohle je zázrak. Moc se omlouvám, ale jsem cíťa a celý den na VÁS všechny myslím i na rodiče. Prostě na všechny, kteří podporovali celý projekt. Na děti, které jsou smutné, že je konec. Znám to. S Jičíňáčkem jsme za totality jezdili do Německa, Anglie. Prostě zázraky pro dítě. A nikdy jsem se po návratu nedokázala rychle zařadit do reality. Asi mi kus dětské duše zůstává do dnes, protože jsem ten smutek včera cítila. Děkuji všem za krásný zážitek, tam, kde je srdíčko, tam je to vždycky poznat. A Jarko, ty máš srdce, kam se vejde celý svět! Děkuji, i za to, že jsem si uvědomila, jak moc miluji domov a rodné město. Lidé si všeobecně řîkají málo krásných věcí a taky se málo chválí a pěstuje se pocit konkurence. Já ale věřím, že každý má svůj úkol a poslání a pro každého je na ZEMI místo. Možná je to klišé, ale jen Láska a otevřené srdce může lámat skály. Prostě pořád pohádkám věřím a nikdy nepřestanu
   • Roman Mareš: Ahoj Jaruško. Zdravím tě ze ZŠ Husova. S odstupem času od vašeho posledního představení muzikálu o Elišce Smiřické musím vyjádřit obrovský obdiv nad tvou prací, prací tvých učitelů a hlavně šikovných žáků tvé školy. Nedá se slovy popsat, jak mě představení oslovilo. Nečekal jsem to, že to bude tak vynikající. A hlavně přístupné žákům, neboť i naši žáci se některých představení účastnili. Vůbec nejsem hudebník, umění moc nerozumím, ale toto mě oslovilo. Děkuji ti ještě jednou za mimořádný zážitek a také za naše žáky, které učíte v ZUŠ tomu správnému umění! Měj se hezky, ať se daří a přeji mnoho dalších hezkých představení a nových nápadů. Roman Mareš, ZŠ Husova, Jičín. 
   • Jitka Votýpková: Vážená paní ředitelko. To tu ještě nebylo !!!!!!!!!!!! Středeční večer je pro mne nezapomenutelný. Velice Vám děkuji za úžasný zážitek z přenádherného muzikálu "Eliška ........"Vím , co obnáší práce s dětmi, proto před Vámi hluboko smekám pomyslný kloubouk. Chci poděkovat nejen Vám, ale všem učitelům a samozřejmě všem mladým i malým účinkujícím....... Obdivuji Vás, a přemýšlím, kde stále berete tolik energie.  Mě někdy připadá, že já už žádnou nemám  :-(  ...... (teď už mám před sebou velký vzor ..)  Přeji Vám , ale také vám ostatním, hodně tvůrčích nápadů a štěstí při jejich realizaci.
   • Jaroslav Veselý: Inscenace potěšila, díky moc, MOC!  Gratulace velká, odměnou byla klaka i skandování dětí!!! :-) Prima.
   • Gabriela Fejtková: Muzikál se nám móóóóóóc líbil, muselo tě to, paní ředitelko, stát hodně nervů, ale stálo to opravdu za to. Mamka byla v úterý, samozřejmě byli s taťkou také unešeni, mám ti od nich vyřídit hlubokou poklonu. Člověk by nevěřil co z těch dětí můžeme vymáčknout. Opravdu moc krásný, děkujeme všichni za zážitek!
   • Gabriela Cardalová: Milá paní Komárková, záměrně Vás neoslovuji "paní ředitelko" a to z prostého důvodu, jste pro mne neskutečně obrovským člověkem! Od neděle, kdy jsem byla na představení, ve mně doznívájí nádherné pocity z muzikálu. Bohužel pro mne jsem téměř celé představení probulela, byla jsem neskutečně dojatá, pyšná a unešená! Je mi jasné, že Vám chodí celá řada podobných mailů, ale nedá mi svědomí Vám nepoděkovat a nevyjádřit obdiv. Smekám před Vámi a to myslím naprosto upřímně! Díky Vám jsem měla možnost zažít chvíle totální euforie a štěstí, na syna jsem ještě pyšnější, než jsem byla a jsem neskonale šťastná, že dostal šanci být součástí tohoto ojedinělého a úžasného projektu. Jen pevně doufám, že tímto nekončíte a budete svým uměním i nadále naplňovat další nadšené diváky. Užijte si derniéru, nechť Vás potlesk a slzy diváků nabijí pozitivní energií. Ještě jednou děkuji za příležitost pro Michaela, je nadšený, má sebevědomí výše a je opravdu šťastný. A když je šťastné dítě... však víte.
   • Jan Jiterský: Nebylo by místo trianglisty? Také umím číst noty, tak bych je mohl někomu obracet! :) Znovu a znovu velký respekt a uznání. Vaše narozené "mimiminko", přestože není dokonalé a porod byl hodně dlouhý a jistě bolestivý, je prostě k umilování! Při jeho výchově buďte hodně trpěliví, láskyplní a zároveň pečliví a důslední a vězte, že vám bude dělat velké radosti. Ano, přijdou i starosti a možná časem i námluvy s nějakým jiným "životním" partnerem a následně odchod "z domova". Ale to musíme jako rodiče zvládnout a se slzami v očích dát svému dítěti možnost zažít nový a hlavně svůj vlastní život. Přeji všem, aby plnými doušky přijímali zasloužená slova uznání a s lehkostí přeslechli případnou kritiku (takový je prostě člověk, tomu se nedá vyhnout)!
   • Pavel Podobský: Docela se těším na střih ze tří kamer. Tam, doufám, diváci budou ukáznění a nebudou hlučet, jako dnes ti prckové. Jinak jsem dnes potkal sousedku a ona mi vyprávěla, jaké se šíří po městě ohlasy na muzikál a jak moc se těší až sama půjde. No, jste slavní :) ! Jsem rád, že Vás tady v Jičíně máme.
   • Šárka a Marcel Novotných: Vážená paní ředitelko, dovolte, abychom Vám, Vašim kolegům i Vašim žákům pogratulovali k velice úspěšnému uvedení muzikálu Eliška Kateřina Smiřická. Jsme pochopitelně pyšní, že náš syn hraje ve Vašem orchestru. Ale jsme i náležitě hrdí na to, že jsme se stali partnery Vašeho velkolepého projektu. Již po Vánočním koncertu Vašeho symfonického orchestru nám bylo zřejmé, že společně dokážete velké věci. Nyní, po uvedeném nastudování, jsme se jen v našich domněnkách utvrdili.Několikrát jsem z Vašich úst při děkování Vašim kolegům zaslechla, že to nemají s Vámi jednoduché. To nedokáži posoudit, ale uvědomila jsem si při tom, že kdykoliv přijdu do Vaší školy a kohokoliv z učitelského sboru potkám, je milý, vstřícný, dobře naladěný! Zřejmě i proto má muzikál tak skvělou odezvu.Věřím, že jak se bude šířit sláva muzikálu za hranice našeho Jičína, přijdou i nabídky na další účinkování. Děkujeme za neuvěřitelný zážitek a přejeme vám všem hodně síly do další práce!
   • Miroslav Kazda: Myslím, že se jednalo o ojedinělé dílo nejenom v České republice, ale možná i v Evropě.Velice příjemně mě překvapily úžasné výkony žákyň a žáků Tvojí základní umělecké školy. Vím, že je to především obrovská zásluha Tvoje, pedagogů, všech zaměstnanců školy a řady dalších, kteří se na muzikálu podíleli. Pro mě bylo i velké překvapení, když jsem na závěr, kdy měl na jeviště přijít orchestr, očekával, vzhledem k předvedenému výkonu, že přijdou zkušení muzikanti = vyučující. A k mému velkému překvapení orchestr z větší části tvořili žáčci od těch nejmenších až po ty zkušené.Vážím si i toho, že do tohoto úspěšného projektu byly  zapojeny všechny obory školy, zkrátka, že muzikálem žila celá „ZUŠka“.Dle mého názoru je největším poděkováním vystupujícím zájem publika. A to vám v průběhu celého týdne rozhodně nechybělo. A to myslím potěší.Děkuji všem vystupujícím i orchestru za jejich úžasné výkony. Myslím, že město Jičín bude na tuto akci ještě dlouho vzpomínat! 
   • Ondřej Březovský: Celý týden si broukám písničky z muzikálu, hlavně tu, když kníže tancuje s písařem :)
   • Pavel Žur (ředitel divadla v Jablonci nad Nisou): Hezký den - bylo to úžasný, ja jsem si to užil - ještě jednou klobouk dolů - jste vyborní !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Něco na podzim vymyslime, jestli budete chtit :).
   • Marie Kopáčková: Jaruš,chci Vám všem poděkovat za perfektní práci s dětmi.Myslím si,že divadlo nadchlo všechny diváky a lepší propagace Vaší školy snad neexistuje. Můžeš si zazpívat: "Ted královnou jsem Já...........at se Vám daří!
   • Svatava Odlová: Milá paní ředitelko! Konecne jsem se dostala k tomu. abych ti poděkovala, že jsi mi umožnila zhlédnout neskutečně krásné představení dětí i učitelů Tvé školy! Zaslzela jsem si. Tak velký ansámbl ukocírovat po 2 roky a s takovým uspěchem - klobouk dolů! Naprosto jsem rozuměla tvým slovům na posledním vystoupení, když jsi ríkala, že už toho máš plné zuby :). 
   • Kateřina Bičíková: Jarko, gratuluji k celému muzikálu. Jsi výborná tažná síla :) a věřím, že jste si to užili! Moooc vám to přeji!
   • Zdeněk Procházka: Dnes jsem zažil něco fantastického! Asi si koupím klobouk, abych mohl před Tebou, paní ředitelko, smeknout!
   • Hana a František Matuškovi: Poprvé jsme viděli muzikál naživo a je to pro nás nezapomenutelný zážitek! Byly to užasné výkony od všech účinkujících, hlavně od těch malých. Uvědomujeme si stále víc, co to staálo úsilí a volného času především paní ředitelce, ale výsledek té práce je perfektní! 
   • Emil a Marie Šimkovi: Velmi děkujeme za to, že jsme mohli zhlédnout tak úžasné představení. Obdivujeme všechny, kdo se na tom podíleli a především výkony těch dětí! Byl to skutečně moc hezký zážitek!
   • Kateřina Hušková: Byl to úžasný, skvělý a profesionáůní výkon! Moc děkuji za silný zážitek!
 • Alena Knittlová: Fantastické představení. Dokázat něco takového nemá konkurenci, obdobu. Ani nevím, jak to napsat. Všem velký dík.
 • Štěpánka BřezinováDobrý den, pani ředitelko.Asi to bude trošku ohrané, ale smekám před Vámi a celé ZUŠ - měla jsem možnost v záři vidět muzikál a prostě BOMBA! Takové práce..Uff.. Ale měla jsem pocit, že nejsem někde v 'malém' jičínském divadle, ale na skoroprofi představení v Praze. Nádherný zážitek! Ta společná práce tam byla neskutečně vidět. Tím, že jsem hrála divadlo, tak má člověk trošku představu, co se za tím vším skrývá a upřímně mi během představení kolikrát 'padala brada.' Díky! :-)
 • skladatel Otakar Kovář: Vážený muzikálový soubore, stojíte před událostí, která nemá v historii ZUŠ obdoby. Troufám si říci, že ještě žádné škole se nepovedl udělat projekt takového rozsahu, na jakém se podílíte. Jsem rád, že jsem se mohl i já podílet hudbou na tomto projektu a vím, že možnost, jaká se Vám naskytla, se nepodaří zrealizovat ani na konzervatořích v České republice. Toto vše vzniklo především díky vedení Vaší školy, které Vám mohou všichni závidět. Těším se na Vaše produkce a věřte, že jste účastníky historické události. S úctou Váš Ota Kovář
 • Eliška Másnicová: Přijít pozdě na zkoušku je dobrý v tom, že když se nechceš cpát přes celý orchestr na svý místo, máš konečně šanci to vidět jako divák. Pokaždé když hrál orchestr, měla jsem husinu a cítím obrovskou pokoru ke každému a hrdost za každého človíčka, protože když si vzpomenu na naše začátky před dvěma lety a srovnám je s tím, co jsem dneska viděla, je to vážně neskutečné. Vidím za tím tolik práce a úsilí a doufám, že každý kdo to uvidí, bude cítit to samé co já dnes. Dál to neumím popsat slovy , ale kupuj lupeny, dokud ještě jsou, protože tohle za to stojí. 
 • Mária Pátková: Měla jsem to štěstí vidět zkoušku a měla jsem husí kůži, tekly mi slzy dojetím. To vystoupení bylo spojení úžasných výkonů hudebních, tanečních, pěveckých, baletních, hereckých... Dětičky od těch nejmenších a roztomilých, pak větší a sehrané skupiny, přenádherné baletky, zpěváci, sbor, Netrafolka a do toho ten orchestr plný dětí! Spousta nových přátelství...A kulisy, kostýmy, zvukaři, pedagogové se svatou trpělivostí. Děkuji všem pedagogům za množství svého volného času, který věnovali dobrovolně dětem. Děkuji dětem, že jsou všechny tak úžasné...Moc se těšíme na vystoupení. Víte, já jsem dnes z té zkoušky přišla úplně euforická a mám toho plnou hlavu, musela jsem to napsat. Jsem ráda, že moje dcera má tu čest být součástí něčeho tak krásného. Tak díky.
 • scénáristka Martina KomárkováMilí a vážení ... Do dneška jsem si myslela, že jestli aspoň vůbec něco jakž takž umím, je to psaní. Omyl - neumím. Strašně moc chci vám všem, kdo jste stvořili muzikál, poděkovat a uklonit se až k zemi... a snad prvně v životě tápu, jak mám to, co chci, napsat. A došlo mě proč: Nikdy jsem necítila takovou pokoru, takový úžas, takový obdiv jako teď, když čím dál víc vnímám, jak mimořádné je to, co jste udělali. Takže rozechvěle a postupně:
  Milá Jarko. Od samého počátku jsi věřila, že všichni společně dokážete "nemožné". Neochvějně a neústupně jsi stála za svým přesvědčením a strhla všechny s sebou a kdyby došlo k problémům a pochybnostem, jsem si jistá, že bys každého podržela. Nejen že jsi měla kromě "normálního ředitelování" na starost celý orchestr - už to je pro mě nepochopitelné, jak jsi to mohla zvládat. Jenže ty jsi kromě toho ještě sháněla sponzory, musela s nimi trávit čas, zajišťovala propagaci, na vše dohlížela - jak to může být v silách jednoho člověka??? Jarko, bez tebe by to nešlo.
  Milá Erno. Přišla jsi náhle jako spadlá z nebe do neznámého prostředí, mezi neznámé lidi a milion dětí, které jsi od té chvíle měla na starost. Nebyl čas na oťukávání, nebyl čas na postupné poznávání - jednoho dne jsi vstoupila, získala autoritu a začala. Neumím si ani představit, jak náročné to muselo být. A to tě teprve čekala nekonečná práce na muzikálu... To si už vůbec si neumím představit, jak je možné zvládnout celou choreografii, režírovat, věnovat se detailně každému z více než stovky účinkujících a dosáhnout tak fenomenálního výsledku... Erno, bez tebe by to nešlo.
  Vážení pedagogové. Setsakra si uvědomuji, kolik úsilí, péče i citu stojí za výkony vašich žáků. Diváci budou dojatí a unešení z toho, jak úžasné výkony vaši žáci předvádějí. Jste to vy, kdo jste své žáky dovedli až sem. A sami zůstáváte tak nějak v pozadí, přesto že právě vám náleží dlouhý standing ovation... Vážení pedagogové, bez vás by to nešlo.
  Vážení a milí účinkující, vy na jevišti, vy v orchestru... Před vámi se obzvlášť hluboko skláním. Brala bych vás jako děti, malé či odrostlé - dokud jsem vás nezažila při procesu tvorby, při vašem nasazení, předvedení vašeho talentu, prostě při tom, kdy jste náhle nebyli dětmi, ale ryzími dospělými profesionály. Jsem si jistá, že to, co jste se ne "jenom" naučili, ale co jste si prožili za tu dlouhou dobu zkoušení, ve vás zůstane navždy jako opora v různých životních peripetiích. Protože si bezpochyby uvědomujete , že jste každý z vás nenahraditelný, každý svým umem a osobností jedinečný a pospolu skládáte celek, který fakt stojí za to. Vážení a milí účinkující, bez vás by to nešlo...
  Jste všichni skvělí, jen proto mohlo vzniknout skvělé dílo. Jsem šťastná a vděčná, že jsem se směla trochu podílet na něčem tak krásném a smysluplném. Nebudu zastírat, že jsem z vás všech dojatá, a tak končím :-)
  Děkuju vám. Martina Komárková
 • Hana KleistnerováDobrý večer paní Komárková, myslím na Vás na všechny a píši. Po dlouhém úsilí by se měl dostavit ten fajnový pocit štěstí a blaha, že za něco stojíme a naše priority mají váhu, nejsou marnivé ani marné a posouváme si své hranice umění a výběr společnosti ve které chceme žít. Píši Vám, ale mluvím ke všem, kteří se podíleli, netrvám na provedení bez chyby, jsem vděčný divák, považuji totiž cestu za nejdůležitější část. Buďte na sebe v příštích dnech hrdí, ve zdraví se scházejte a ve vyčerpávajících dnech se zkuste radovat a užívat ten nepřenosný a fotem nezachytitelný prožitek z vykonaného. Hodně štěstí Vám přeje Hanka Kleistnerová
 • Jitka Tománková: Vážená paní ředitelko Komárková,dnes 17. 5. žáci a vyučující 1. stupně navštívili dlouho očekávaný muzikál Eliška K. Smiřická. Chci Vám poděkovat za krásný zážitek, který jste tímto představením nám všem připravili. Oceňujeme náročnou přípravu, která předcházela Vašemu úžasnému výsledku. Také si vážíme nekonečné trpělivosti, kterou jste museli všichni zúčastnění v průběhu příprav prokázat. Děkujeme a přejeme Vám krásné dny s Vaším muzikálem. Jitka Tománková, vedoucí učitelka za 1. stupeň, ZŠ Železnická, Jičín
 • Ladislav Mlejnecký: Pani ředitelko Komárková. Dnes jsme se s polu setkali na premiéře muzikálu Elišky Smiřické. Čekal jsem, že to budete mít vypilované,ale to co jsem viděl je nádhera. Smekám klobouk před vámi všemi i jak jste řikali na představení dětmi,který opravdu podali výkon nad jejími momentálními možnostmi.
 • Marie Javůrková: Vazená paní ředitelko, písi Vám hned "za tepla". Jsem plná dojmů z dnešní návstěvy muzikálu. Odvedli jste všichni pořádný kus práce a já si Vás za to nesmírně vážím. Jsem pyšná, že moje děti studují na škole, která je plná profíků a lidí, kteří umí dělat svoji práci a dělají ji srdcem. Moc Vám děkuji za úžasný zážitek a přeji Vám i dětem mnoho dalších úspěchů u nás i v zahraničí, štěstí a zlomte vaz při dalších vystoupeních. Bez Vás by to nešlo!
 • Věra Dejmková: Muzikál byl nádherný a velice oceňuji tu dlouhou a náročnou práci Vás všech během těch dvou let!!!! Paní ředitelko, moc moc ještě jednou blahopřeji k tak excelentním výkonu jakým byl včerejší muzikál...byl opravdu světový!!!
 • Blanka Bihelerová: Děkujeme, výsledek předčil očekávání, tak zase máme na co vzpomínat,bylo to boží!
 • Hana KrásenskáA já děkuji za výjimečný zážitek.
 • Eva Zatloukalováskutečně výjimečné, těším se na ještě jednou ve středu
 • Vojtěch Tichý: To, co jsem zažil dnes se opravdu nemůže rovnat ničemu, čeho jsem doteď dosáhl. Vyhrál jsem mistrovství České Republiky, ano, ale co to je proti muzikálu? Proto říkám bravo, děkuji! Tímto chci poděkovat každému, který se na tvorbě tak úchvatného díla jakkoliv přičinil. Díky tobě, orchestře, za to, že můžu být tvou součástí a Vám, všem hercům, kteří do své role dávají vše. Ač někdy drsně(že ano, Paní dirigentko? :-) ) ,tak to stálo za to. Díky za to, že do svého životopisu mohu napsat, že jsem byl součástí muzikálu Eliška Kateřina Smiřická. Věřte, že to udělám s hrdostí. Ještě jednou díky!
 • Darina Stránská: Můžu říci,že dnes jsme si to všichni opravdu užili,jak se má!! Ta práce stála určite za to a jsem ráda i já, že si v takovémto muzikálu můžu zahrát a vychutnat si tu skvělou atmosféru !!
 • Pavel Krčmárik: Asi takhle. Byli jste všichni úžasní. Ještě chvíli a budu brečet jak paní ředitelka.
 • Ivana Šimůnková: Bylo to skvělé. Bylo to úchvatné. Byl to obrovský zážitek.
 • Kateřina Eliášová: Myslím,že byste mohli uspořádat výstavu,Viktorka už dva obrázky dala milovane Elišce a doma už se nám to také kupí,teď kreslila sebe, Elišku s Jiříkem,dortem,císařem,prý mají svatbu :) a dneska nechala ještě zahrát pro všechny písničku na rádiu Signál,úplně tím žije :)
 • Dana Vosátková: Vážená paní ředitelko, chtěla bych vám poděkovat za úžasný zážitek...od začátku do konce jsme sledovali muzikál se zatajeným dechem..bylo to opravdu famózní a ty roky dřiny se určitě vyplatily, na slzicky a spousta stráveného času se brzo zapomene..teď si zaslouženě užíváte ovace a já pevně věřím a doufám, že tento krásný pocit bude moci zažít co nejvíc lidiček a vy budete rozdávat radost a krásný kulturní zážitek i v dalších městech. Jsem nesmírně ráda, že má dcerka Maruška je také součástí takto úžasného souboru. Přeji vám a všem účinkujícím hodně spokojených diváků.
 • Jarmila Makovičková: Milá paní ředitelko Jarko, v neděli jsem byla s paní Danou Němcovou na vašem představení a smekám před vámi. Děti byly opravdu vynikající, jak dokázaly ztvárnit i výrazově a pohybově postavu jsem tedy doslova "čuměla". Klidně bych si dala podobný muzikál každý rok, ale to bys asi ani po dětech nemohla chtít, ale nám, posluchačům a divákům by se to moc líbilo. Doufám, že muzikál ještě někde "prodáte". Ještě jednou díky za zážitek, bylo to perfektní, všem velký dík!!!
 • Magda Velešovská: Dobrý večer paní ředitelko, dnes jsem konečně navštívila divadlo a byla se kouknout na muzikál a byl jednoznačně skvělý, nelituju toho,že jsem šla i slzička ukápla, byli jste všichni skvělí, mrzí mě, že i já jsem nemohla vystupovat, já jsem mohla, ve sboru, ale odstoupila jsem kvůli času a mrzí mě to, přeji vám hodně dalších úspěchů s muzikálem, jen tak dál! Děkuji za příjemně strávený večer!
 • Dana Němcová: Dva a půl roku dřiny, pilování, odříkání se, důvěry, pochopení, nadějí - nepochopí, kdo nezhlédl - veliké díky všem ze ZUŠky v Jičíně a jejich Elišce Smiřické. Hluboce se skláním před paní ředitelkou! Připravili jste mi nezapomenutelný zážitek! Děkuji!
 • Alena Hlozeková: V sobotu jsme zažili krásný zážitek a viděli muzikál Kateřina Eliška Smiřická. Moc se nám to líbilo a je to kus odvedene práce celé ZUŠ Jičín. I slza nám ukápla a jsem pyšná že mám dceru Klárku v pěvecké sboru. Všem Velké poděkování za úžasné představení!
 • Petr Drahoňovský: A kdybyste věděli, jak blbě se hraje na tubu, když se stáhne krk a derou se slzy do očí! Byli jste fakt všici skvělý!
 • Petr Jirotka: Jen tak dále! Celý vývoj k finále jsem sledoval s napětím a zvědavostí. Děkuji za pěkný zážitek a jsem tomu moc rád! Gratuluji, paní ředitelko!
 • Iva Podzimková: Maturitní oslavy zakončeny dneska na muzikálu jičínské ZUŠky. Před dvěma lety jsem byla u jeho zrodu, tenkrát jsem nevěřila, že by se s něčím takovým dalo "vylézt". Dneska mě to upřímně překvapilo. Přes sto dětí nepředvedlo besídku, ale umělecký výkon. Smekám. Brilantní Dominika Forbelská nedala jediný tón vedle a vypadala jako anděl Úžasný herecký výkon od všech. Nasmála jsem se u fórků v průběhu a konec obrečela. Děkuji!
 • Pavlína Těšínská: Skvělé, úžasné, nezapomenutelné! Opravdu velký kulturní zážitek! Fandím Vám!
 • Jaroslava Zahalková: Super,super!!!!!!
 • Jana Zikmundová: Dokonalý!!!
 • Jana Ullrichová: Úžasný výkon, klobouk dolů, bylo to nádherné!
 • Otakara Kovář, skladatel muzikálu EKS: Milí muzikálový kolegové, díky za krásný zážitek z Vašich představení, na kterých jsem mohl být. Bohužel, již v pondělí ráno jsem musel být na zkoušce v divadle, takže jsem musel, ač nerad odjet. Za 40 let hudební produkce jsem nezažil takové zhodnocení práce od diváků jako u Vás a vůbec jsem se tomu nedivil. Jste úžasná skupina lidí, kteří porostou a s Vámi porostou i hudební a herecké výkony. Za 5 let budete mít symfonický orchestr, který bude moci hrát i velmi náročné skladby a na to se moc těším.Troufám si říci, že jsem měl ten nejkrásnější víkend v životě a strašně moc se těším na další spolupráci. Váš Ota Kovář
  PS: A Tobě paní ředitelko hodně sil. Myslim si, že jsi jí teď dostala na roky dopředu.
 • Daniela Salayová: Chtěla jsem vám všem moc pogratulovat za včerejší představení. Nevěřila bych, jak moc poutavé, dojemné a plné energie může být takové představení. Kam se hrabou dospělí!! Tím, že jsem mimo dění v Sobotce, nedovedla jsem si představit, jaký muzikál vlastně bude. Ale předčilo to všechna má očekávání a hluboce před vámi všemi smekám. Dát dohromady tolik dětí, chce už fakt nadpřirozenou dávku energie. Včera jsem byla dojatá a tekly mi slzy... Byla jsem na naše děti hrozně hrdá. Bylo to tak emotivní a krásně zahrané a zazpívané a zatančené, že ani nemám slov. Nejde to vyjádřit. Vážím si vás!
 • Jaroslava Kučerová: To byl nezapomenutelný zážitek, předvedli jste krásný výkon, vám všem děkujeme. Patří vám obdiv.
 • Kateřina Rychterová: Krásný to bylo, děkujeme!
 • Olga Křelinová: Díky za dnešní nádherný zážitek s muzikálem. To se opravdu povedlo.
 • Milada Havelková: Tak nádherný muzikál jsem opravdu neviděla a to něco pamatuji. Byl to zážitek na který nezapomenu, kdyby to bylo možné, chtěla bych to vidět ještě jednou.Oceňuji nesmírné úsilí všech, hlavně paní ředitelky. Odvedli jste skvělou práci, opravdu úžasné!!!
 • Lubomír Dlouhý: Nádhera - gratuluji (škoda, že jsem musel do Číny). Doufám, že s tím přijedete do Liberce!
 • Kateřina Kabelová: Dobrý den, paní ředitelko.Ve čtvrtek jsem se zúčastnila Vašeho muzikálu a jediné, co na to můžu říct, je to...že se na to nic říct nedá. Není slov, jak bych muzikál popsala a ta, jako fantastické, nádherné, kouzelné mají na to malý význam. Při představení jsem se držela, aby mi vydržely oči suché, ale pár slziček mi stejně ukáplo. Obrovsky smekám před Vámi, celým symfonickým orchestrem, učiteli a hlavně před solisty. Protože udržet si rovný, hladký a čistý tón před publikem není žádná sranda, ale opravdu už profesionální výkon. Muzikál mě tak zaujal, že když se mi naskytla příležitost jít na něj znovu v pondělí, šla jsem a opět skvělé i toto obsazení a celkový muzikál. Je to nádherný kus práce a opravdu jsem z toho nadšená!!!
 • Radomír Říha: Také děkuji moc, užil jsem si to dosyta a věřím, že brzy budeme opět pokračovat! ..teď si dáme zaslouženou pauzu... :)
 • Marcela Havelková: Nádhera, všichni jste byli úžasní..
 • Vladimíra Matušková: Skvělý tým muzikantů, zpěváků, tanečníků...úžasná práce. Velký dík za super zážitek všem -:)
 • Lenka Dědečková: Skvělý a nezapomenutelný zážitek hudební i divadelní, díky moc. Můj velký obdiv patří celému orchestru a všem účinkujícím dětem, dospívajícím i dospělým. A hurá do světa...
 • Štěpánka Matějková: Krásný, krásný, krasný .... je za tím vidět spousty práce a dřiny .... velký obdiv celému týmu a hlavně tobě, paní ředitelko.... super. Šikovné dětičky tam máš, velká gratulace!
 • Monika VitvarováBylo to baaaaaaajo!!!!!!Moc díky za skvělý zážitek.
 • Marek Vondrák: Milí muzikálníci, přeji vám báječnou derniéru tohoto maratónu a nekončící potlesk ve stoje. Klobouk dolů!
 • Simona Hučíková: Byli jsme na dnešním muzikálu a musím říct,že je užasné když hudební škola zrealizuje tak náročnou akci,díky tomu je i veliké potěšení pro mnoho lidí.Bezvadný nápad!
 • Oldřich Suchoradský: Paní ředitelko, děkuji Vám a všem lidem kolem Vás, ale zvláště aktivně účinkujícím žákům, za nacvičení a představení muzikálu. Viděl jsem ho jenom na YouTube, ale i tak to byl zážitek. Mám až tady v Hradci nadšené ohlasy přímých účastníků. Velmi mne potěšilo, že i dnes se dá nacvičit s dětmi takové vynikající dílko. Nominoval bych to na kulturní událost města Jičína roku 2016.
 • Barbora Řeháčková Swinx: Milá Jaruško, Jaroslavo Komárková, nenacházím slova, která by mohla vystihnout můj obdiv, radost, hrdost, nadšení, úctu k práci a velkému dílu, které jsem včera měla možnost vidět ve svém rodném městě Jičíně. Byl to ÚŽASNÝ zážitek. Moc, moc, moc děkujiHonily se mi hlavou vzpomínky na dětství, na LŠU pak ZUŠ, kde jsi mě korepetovala při mém vrzání na housličky. Vzpomínala jsem na Evu Černochovou a Jičíňáček a na to, jak jsem jako malá holka na stejném pódiu počítala, mezi kterými sufitami stojím a ze které strany nastupuji na pódium. Včera jsem nemohla uvěřit tomu, že vidím děti svých spolužáků a kamarádů. Čas tak letí. Vaše dílo je neuvěřitelné a děti neskuteční, ostřílení PROFÍCIKlobouk dolů!!!!!!!!!!!!️ Přeji všem, hodně šťestí, radosti, lásky a nikdy a v ničem neutuchající STANDING OVATION. Od včerejška mi zní v hlavě píseň, kterou nazpívala paní Hana Hegerová - Bože můj, Já chci zpět. Jsem dojatá a hrdá na to, že jsem z Jičína. Jaru, ty nemáš za co děkovat. Obdivuji tě. Máš v sobě dračí sílu bojovat, ochraňovat a vítězit. Motivovat, nadchnout, překonávat hranice, ale tím správným směrem. Nééé strach, nééé respekt a odevzdání. Je to láska, nadšení, touha, radost, která VÁS vedla. Tak by to mělo být ve všem. Jenže v kumštu jevištním se to nejvíc pozná a nedá se to opravit. Je to jen jednou a pak třeba už nikdy nic.......Když se to nepovede. Máš srdce na dlani a o to zranitelnější. V rozjetém vlaku, už spoustu věcí bereš jako samozřejmost, ale tohle je zázrak. Moc se omlouvám, ale jsem cíťa a celý den na VÁS všechny myslím i na rodiče. Prostě na všechny, kteří podporovali celý projekt. Na děti, které jsou smutné, že je konec. Znám to. S Jičíňáčkem jsme za totality jezdili do Německa, Anglie. Prostě zázraky pro dítě. A nikdy jsem se po návratu nedokázala rychle zařadit do reality. Asi mi kus dětské duše zůstává do dnes, protože jsem ten smutek včera cítila. Děkuji všem za krásný zážitek, tam, kde je srdíčko, tam je to vždycky poznat. A Jarko, ty máš srdce, kam se vejde celý svět! Děkuji, i za to, že jsem si uvědomila, jak moc miluji domov a rodné město. Lidé si všeobecně řîkají málo krásných věcí a taky se málo chválí a pěstuje se pocit konkurence. Já ale věřím, že každý má svůj úkol a poslání a pro každého je na ZEMI místo. Možná je to klišé, ale jen Láska a otevřené srdce může lámat skály. Prostě pořád pohádkám věřím a nikdy nepřestanu
 • Roman Mareš: Ahoj Jaruško. Zdravím tě ze ZŠ Husova. S odstupem času od vašeho posledního představení muzikálu o Elišce Smiřické musím vyjádřit obrovský obdiv nad tvou prací, prací tvých učitelů a hlavně šikovných žáků tvé školy. Nedá se slovy popsat, jak mě představení oslovilo. Nečekal jsem to, že to bude tak vynikající. A hlavně přístupné žákům, neboť i naši žáci se některých představení účastnili. Vůbec nejsem hudebník, umění moc nerozumím, ale toto mě oslovilo. Děkuji ti ještě jednou za mimořádný zážitek a také za naše žáky, které učíte v ZUŠ tomu správnému umění! Měj se hezky, ať se daří a přeji mnoho dalších hezkých představení a nových nápadů. Roman Mareš, ZŠ Husova, Jičín. 
 • Jitka Votýpková: Vážená paní ředitelko. To tu ještě nebylo !!!!!!!!!!!! Středeční večer je pro mne nezapomenutelný. Velice Vám děkuji za úžasný zážitek z přenádherného muzikálu "Eliška ........"Vím , co obnáší práce s dětmi, proto před Vámi hluboko smekám pomyslný kloubouk. Chci poděkovat nejen Vám, ale všem učitelům a samozřejmě všem mladým i malým účinkujícím....... Obdivuji Vás, a přemýšlím, kde stále berete tolik energie.  Mě někdy připadá, že já už žádnou nemám  :-(  ...... (teď už mám před sebou velký vzor ..)  Přeji Vám , ale také vám ostatním, hodně tvůrčích nápadů a štěstí při jejich realizaci.
 • Jaroslav Veselý: Inscenace potěšila, díky moc, MOC!  Gratulace velká, odměnou byla klaka i skandování dětí!!! :-) Prima.
 • Gabriela Fejtková: Muzikál se nám móóóóóóc líbil, muselo tě to, paní ředitelko, stát hodně nervů, ale stálo to opravdu za to. Mamka byla v úterý, samozřejmě byli s taťkou také unešeni, mám ti od nich vyřídit hlubokou poklonu. Člověk by nevěřil co z těch dětí můžeme vymáčknout. Opravdu moc krásný, děkujeme všichni za zážitek!
 • Gabriela Cardalová: Milá paní Komárková, záměrně Vás neoslovuji "paní ředitelko" a to z prostého důvodu, jste pro mne neskutečně obrovským člověkem! Od neděle, kdy jsem byla na představení, ve mně doznívájí nádherné pocity z muzikálu. Bohužel pro mne jsem téměř celé představení probulela, byla jsem neskutečně dojatá, pyšná a unešená! Je mi jasné, že Vám chodí celá řada podobných mailů, ale nedá mi svědomí Vám nepoděkovat a nevyjádřit obdiv. Smekám před Vámi a to myslím naprosto upřímně! Díky Vám jsem měla možnost zažít chvíle totální euforie a štěstí, na syna jsem ještě pyšnější, než jsem byla a jsem neskonale šťastná, že dostal šanci být součástí tohoto ojedinělého a úžasného projektu. Jen pevně doufám, že tímto nekončíte a budete svým uměním i nadále naplňovat další nadšené diváky. Užijte si derniéru, nechť Vás potlesk a slzy diváků nabijí pozitivní energií. Ještě jednou děkuji za příležitost pro Michaela, je nadšený, má sebevědomí výše a je opravdu šťastný. A když je šťastné dítě... však víte.
 • Jan Jiterský: Nebylo by místo trianglisty? Také umím číst noty, tak bych je mohl někomu obracet! :) Znovu a znovu velký respekt a uznání. Vaše narozené "mimiminko", přestože není dokonalé a porod byl hodně dlouhý a jistě bolestivý, je prostě k umilování! Při jeho výchově buďte hodně trpěliví, láskyplní a zároveň pečliví a důslední a vězte, že vám bude dělat velké radosti. Ano, přijdou i starosti a možná časem i námluvy s nějakým jiným "životním" partnerem a následně odchod "z domova". Ale to musíme jako rodiče zvládnout a se slzami v očích dát svému dítěti možnost zažít nový a hlavně svůj vlastní život. Přeji všem, aby plnými doušky přijímali zasloužená slova uznání a s lehkostí přeslechli případnou kritiku (takový je prostě člověk, tomu se nedá vyhnout)!
 • Pavel Podobský: Docela se těším na střih ze tří kamer. Tam, doufám, diváci budou ukáznění a nebudou hlučet, jako dnes ti prckové. Jinak jsem dnes potkal sousedku a ona mi vyprávěla, jaké se šíří po městě ohlasy na muzikál a jak moc se těší až sama půjde. No, jste slavní :) ! Jsem rád, že Vás tady v Jičíně máme.
 • Šárka a Marcel Novotných: Vážená paní ředitelko, dovolte, abychom Vám, Vašim kolegům i Vašim žákům pogratulovali k velice úspěšnému uvedení muzikálu Eliška Kateřina Smiřická. Jsme pochopitelně pyšní, že náš syn hraje ve Vašem orchestru. Ale jsme i náležitě hrdí na to, že jsme se stali partnery Vašeho velkolepého projektu. Již po Vánočním koncertu Vašeho symfonického orchestru nám bylo zřejmé, že společně dokážete velké věci. Nyní, po uvedeném nastudování, jsme se jen v našich domněnkách utvrdili.Několikrát jsem z Vašich úst při děkování Vašim kolegům zaslechla, že to nemají s Vámi jednoduché. To nedokáži posoudit, ale uvědomila jsem si při tom, že kdykoliv přijdu do Vaší školy a kohokoliv z učitelského sboru potkám, je milý, vstřícný, dobře naladěný! Zřejmě i proto má muzikál tak skvělou odezvu.Věřím, že jak se bude šířit sláva muzikálu za hranice našeho Jičína, přijdou i nabídky na další účinkování. Děkujeme za neuvěřitelný zážitek a přejeme vám všem hodně síly do další práce!
 • Miroslav Kazda: Myslím, že se jednalo o ojedinělé dílo nejenom v České republice, ale možná i v Evropě.Velice příjemně mě překvapily úžasné výkony žákyň a žáků Tvojí základní umělecké školy. Vím, že je to především obrovská zásluha Tvoje, pedagogů, všech zaměstnanců školy a řady dalších, kteří se na muzikálu podíleli. Pro mě bylo i velké překvapení, když jsem na závěr, kdy měl na jeviště přijít orchestr, očekával, vzhledem k předvedenému výkonu, že přijdou zkušení muzikanti = vyučující. A k mému velkému překvapení orchestr z větší části tvořili žáčci od těch nejmenších až po ty zkušené.Vážím si i toho, že do tohoto úspěšného projektu byly  zapojeny všechny obory školy, zkrátka, že muzikálem žila celá „ZUŠka“.Dle mého názoru je největším poděkováním vystupujícím zájem publika. A to vám v průběhu celého týdne rozhodně nechybělo. A to myslím potěší.Děkuji všem vystupujícím i orchestru za jejich úžasné výkony. Myslím, že město Jičín bude na tuto akci ještě dlouho vzpomínat! 
 • Ondřej Březovský: Celý týden si broukám písničky z muzikálu, hlavně tu, když kníže tancuje s písařem :)
 • Pavel Žur (ředitel divadla v Jablonci nad Nisou): Hezký den - bylo to úžasný, ja jsem si to užil - ještě jednou klobouk dolů - jste vyborní !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Něco na podzim vymyslime, jestli budete chtit :).
 • Marie Kopáčková: Jaruš,chci Vám všem poděkovat za perfektní práci s dětmi.Myslím si,že divadlo nadchlo všechny diváky a lepší propagace Vaší školy snad neexistuje. Můžeš si zazpívat: "Ted královnou jsem Já...........at se Vám daří!
 • Svatava Odlová: Milá paní ředitelko! Konecne jsem se dostala k tomu. abych ti poděkovala, že jsi mi umožnila zhlédnout neskutečně krásné představení dětí i učitelů Tvé školy! Zaslzela jsem si. Tak velký ansámbl ukocírovat po 2 roky a s takovým uspěchem - klobouk dolů! Naprosto jsem rozuměla tvým slovům na posledním vystoupení, když jsi ríkala, že už toho máš plné zuby :). 
 • Kateřina Bičíková: Jarko, gratuluji k celému muzikálu. Jsi výborná tažná síla :) a věřím, že jste si to užili! Moooc vám to přeji!
 • Zdeněk Procházka: Dnes jsem zažil něco fantastického! Asi si koupím klobouk, abych mohl před Tebou, paní ředitelko, smeknout!
 • Hana a František Matuškovi: Poprvé jsme viděli muzikál naživo a je to pro nás nezapomenutelný zážitek! Byly to užasné výkony od všech účinkujících, hlavně od těch malých. Uvědomujeme si stále víc, co to staálo úsilí a volného času především paní ředitelce, ale výsledek té práce je perfektní! 
 • Emil a Marie Šimkovi: Velmi děkujeme za to, že jsme mohli zhlédnout tak úžasné představení. Obdivujeme všechny, kdo se na tom podíleli a především výkony těch dětí! Byl to skutečně moc hezký zážitek!
 • Kateřina Hušková: Byl to úžasný, skvělý a profesionáůní výkon! Moc děkuji za silný zážitek!