Chobotnice (www.chobotnice.hu.cz)

Prvopočátky naší skupiny můžeme sledovat až k září roku 2001, kdy se ve třídě paní učitelky Věry Čejkové zrodila myšlenka založit soubor složený ze 4 hráčů hrajících na 2 klavíry - věc nepříliš obvyklá. Pro tento úkol byli vybráni ti nejlepší žáci ze třídy, a to Marie Fišerová, Inka Chaloupská, Vlasta Jenčková a Zuzana Pelcová.

 

Začaly studiem známé skladby od Arama Chačaturjana - Šavlovým tancem. První větší možnost vystoupit na veřejnosti získaly na Valdštejnové náměstí v rámci festivalu Jičín - město pohádky. Mohutný aplaus dokázal, že práce nebyla marná a skupina má budoucnost. Další možnost ukázat své kvality získala na mezinárodním festivalu Lomnické hudební jaro, kde se probojovala mezi nejlepší a zahrála i na nedělním galakoncertě vítězů. (Na tomto festivalu vystupovala Chobotnice každoročně až do zlomového roku 2008, kdy byla zrušena kategorie osmiruční hry na klavír.)  Tato sestava vydržela do června 2005, kdy s koncem školního roku skončila i první éra skupiny Chobotnice.

S novým školním rokem do skupiny nastoupili noví členové - František Fišer, Petr Hejda, Veronika Sedláčková a Eva Šulcová. Petra Hejdu asi o rok později vystřídal Jan Fišer. Současně s ním přišel do skupiny i bubeník Josef Kracík.

Další rok byl krizový, opustili nás další 2 členové (Eva a také Veronika, jež se později zase vrátila). S potěšením jsme přijali pomoc naší bývalé členky Marie Fišerové a Pepa Kracík, coby multiinstrumentalista, přešel od bubnu ke klavíru.

V červnu 2007 jsme vyhráli soutěž České filharmonie, takže jsme byli pozváni na prohlídku budovy pražského Rudolfina. Prohlédli jsme si nejen sál, ale i další místnosti lidem normálně nepřístupné. Např.prezidentský salonek (s ošoupaným kobercem), suterén, sklady nástrojů... Při této příležitosti jsme pak ještě podnikli malý výlet na Petřín.

V září 2007 se situace konečně uklidnila a od té doby jsou členy Chobotnice František a Jan Fišerovi, Veronika Sedláčková a Pepa Kracík.V červnu 2008 proběhlo první umělecké turné skupiny - po jižních Čechách. Díky kontaktům na místní ZUŠ, především milou paní učitelku Evu Královou, jsme navštívili Tábor, město proslulé svou husitskou historií. Kromě hraní na koncertu jsme si tak prohlédli muzeum a zatoulali jsme se dokonce i do katakomb.

 

 

Pokud se chcete o chobotnicích dozvědět více zpráv, navštivte:www.chobotnice.hu.cz