Komorní orchestr

Tento soubor vznikl uprostřed školního roku 2007-2008 a měl raketový vzestup. Začala s ním pracovat nejprve sama paní ředitelka Komárková a ve složení komorního orchestru převažovali samí „malí“ muzikanti ve věkovém rozmezí 8-14 let. Hned po prvnch zkouškách bylo znát, že jde o fajn partu, které se nejen líbí být spolu, ale zároveň tvořit krásnou hudbu. 

Mezi zcela první skladby, které jsme předvedli veřejnosti, patřily úryvky ze Smetanovy Vltavy, Dvořákovy Novosvětské či Čajkovského Labutího jezera, ale také několik zaranžovaných lidových písní pro festival Jičín-město pohádky, kde jsme doprovázeli nejen školní pěvecký sbor, ale zároveň i tanečnice z tanečního oddělení.

 

Proto, abychom se spolu více sžili a také proto, abychom se dobře sehráli, vyjeli jsme na naše první soustředění. Zažili jsme spousty humorných situací, našli jsme mezi sebou nové přátele a zjistili jsme, jak nám to i po muzikantské stránce velmi prospělo. Proto jsme již absolvovali společné několikadenní hraní opět a již se těšíme na další.

 

V současné době jsme odlehčili repertoár a věnujeme se takovým hitům jako jsou písně-evergreeny od skupiny The Beatles, od Elvise Presleyho, ale na „klasiku“ jsme nezanevřeli – budeme doprovázet naši flétnistku Johanku Herbrychovou v Árii z Händelovy opery Rinaldo.

Komorní orchestr hraje nyní ve složení 11 houslí (Herbrichová Eliška, Karásková Pavlína, Karásková Petra, Kettner Patrik, Kulhánková Tereza, Stránská Renata, Svobodová Karolína, Šimonová Jitka, Šulcová Blanka, Veselková Kristýna, Včeláková Martina, , 4 violoncella (Koubová Adéla, Krotký Milan, Pokorná Anežka, Šulc Adam), 1 zobcová flétna (Šolcová Veronika), 1 příčná flétna (Herbrychová Johana), 1 klarinet (Stránská Darina), 1 lesní roh (Hučíková Alena), 1 pozoun (Stříbrný Vojtěch).