Mgr. Janiga Stanislav

Pochází z Rokytnice v Orlických horách. Je absolvent SUPS sklářské v Kamenickém Šenově (1997 - 2001, obor broušení skla), poté PdF na Univerzitě v Hradci Králové (2002 - 2009, obor učitelství pro střední školy, ČJ/VV). 

Již několik let žije a tvoří v Českém ráji. Pracuje s dětmi na ZUŠ v Turnově a Jičíně. "Kreslíme, malujeme, lepíme, skládáme, vyrábíme, zkrátka tvoříme svět. A to mě nabíjí leckdy mnohem víc než moje vlastní tvorba", jak sám říká.
Zajímají ho staré příběhy, mýty, pohádky - příběhy, v nichž je obsažena moudrost předků, příběhy, v nichž jsou zakódovány léčivé procesy naší psýché. Uměleckou tvorbu vnímá jako niterný, sebezkušenostní, iniciační proces. 

Má rád materiálovou rozmanitost. Vyzkoušel práci se sklem, voskem, dřevem atd. Miluje přírodniny všeho druhu. Z grafických technik je mu nejbližší linoryt. Také občas píše poezii.

V letech 2016 - 2017  absolvoval Systematický dvouletý kurz v artefiletice a arteterapii pod vedením PhDr. Mariany Štefančíkové, Ph.D.

Inspiruje ho příroda, indiánská kultura, mytologie, sny, hudba, posvátná geometrie, C. G. Jung a mnoho jiných osobností.

Není k dispozici žádný popis fotky.