Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
28 29 30 31 1 2 3
4
Domluvy rozvrhů pro školní rok 2023 - 2024
5
Domluvy rozvrhů pro školní rok 2023 - 2024
6
Domluvy rozvrhů pro školní rok 2023 - 2024
7
Domluvy rozvrhů pro školní rok 2023 - 2024
8
Domluvy rozvrhů pro školní rok 2023 - 2024
9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29
ředitelské volno
30 1
Drobečková navigace

Úvod > Blog > Poslední porce v tomto šk. roce

Poslední porce v tomto šk. roceČerven 2023

Rok se s rokem sešel, teda alespoň ten školní, a prázdniny už mohutně klepou na dveře. A my vám přinášíme poslední porci umění z našeho ateliéru.

Za ten rok jsme toho vyzkoušeli a stihli hodně. Od kresby přes malbu až ke grafickým technikám; od jemných až nesmělých tahů k výrazným liniím, a obráceně: od akční, gestické malby směrem ke graffiti až lyrickému jemnocitu. Bavily nás portréty – realistické, i ty imaginativní, kdy jsme si hlavu představovali jako dům. Bavilo nás vymýšlet si podobu nových zvířat a různých bytostí.

Prostor dostaly i dlouhodobější projekty, např. knihy živlů. AUTORSKÁ KNIHA na téma voda, vodní prameny, kde jsme ke spolupráci přizvaly čajové sáčky. Ano, i čajem lze malovat. Stopy po černém a ovocném čaji (i po kávě) nám vytvořily základ, který jsme poté rozpracovávaly. Knihy-leporela lze pak vnímat jako jednotlivé toky, které se spojují a vytvářejí jeden mohutný proud řeky. Knihy jsou to rozmanité a rozličné jako autoři sami.

Dalším dlouhodobým projektem byla ZVÍŘECÍ MANDALA. Zkouška trpělivost, vytrvalosti a citu pro symetrii (tvarovou i barevnou). Velký formát dal zabrat. Toto téma, kde záleží na každém tahu, přesnosti a promyšlenosti, jak se ukázalo, nás dost „uzemňovalo“, nic pro prudké, živelné povahy. Útěk k imaginativní kresbě a malbě byl balzámem na duši.

 

Podnikli jsme i výlet za uměním (do Doxu), za tvorbou Krištofa Kintery. Pocity vyvolávají pocity… Myšlenky se houfují a inspirace vyvěrá…

Stihli jsme i výlet do Gasku v Kutné Hoře (výstava Stavy mysli). Zde bylo těžké nepodlehnout takovým stavům mysli, jako jsou např. samota, touha, odvaha, strach, radost, harmonie, zranitelnost, vzpomínání atd.

Stihli jsme také plenérek, A dokonce jsme si i vyzkoušeli noční malování. Malování za svitu pouličních lamp. To byl pane zážitek! Zde slova nestačí, to se musí zažít!

Tento rok byl opravdu plodný a výživný. Za výtvarný obor všem přejeme krásné léto a po prázdninách se těšíme na další tvůrčí setkávání.

 

Průřez naší tvorbou si můžete prohlédnout v naší FCB skupině: ZUŠ J. B. Foerstera Jičín | Poslední výtvarná porce v tomto šk | Facebook